לפיד: "אנחנו פה כדי להישאר"

לאחר שמדגם הבחירות ניבא למפלגתו 12 מנדטים, אמר הלילה יאיר לפיד כי "הלילה הזה הוא לילה של גאווה גדולה, ההישג הזה הוא הוכחה שיש עתיד הוא כוח שאי אפשר להתעלם ממנו". גם מספר שלוש ברשימה הביעה את שמחתה בריקוד לצלילי השיר "דרך השלום"

יו"ר יש עתיד בירך הלילה את תומכיו (רביעי) על מספר המנדטים שנחזו עבור מפלגתו. "הלילה הזה הוא לילה של גאווה גדולה", אמר בנאומו. "ההישג שלנו הוא הוכחה למי שהיה זקוק להוכחה שיש עתיד הוא כוח שאי אפשר להתעלם ממנו". בין החוגגים נצפתה גם יעל גרמן, מספר שלוש ברשימה, שרקדה לצלילי השיר "דרך השלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יצאנו לבחירות האלה אחרי קדנציה מאד מאתגרת עם סקרים גרועים", המשיך לפיד. "והנה אנחנו פה, מפלגת המרכז הגדולה ביותר עם מספר דו ספרתי של מנדטים ועם הבנה של המערכת הפוליטית שאנחנו פה בשביל להישאר, ואנחנו הולכים להיות כוח פוליטי לשנים ארוכות".

"אני חושב שרק כשיתפזר העשן של הלילה הזה, אנשים יתחילו להפנים את גודל ההישג שלנו", הוסיף לפיד. "מחר בבוקר אנחנו ממשיכים בנקודה שבה הפסקנו. ממשיכים להיאבק נגד השחיתות ונגד הסחטנות ונגד הפוליטיקה של הפיצול והפילוג ונגד הרעיון שהמדינה צריכה להתחלק לשבטים. במקום זה נמשיך להציג חזון אמיתי למדינה".

"החזון הזה לא מתממש בשנה או שנתיים", הדגיש לפיד. "זו דרך. וגם אם תהיה דרך ארוכה, נצעד בה עד שנביא את ישראל למקום שהיא צריכה להיות בו". לפיד סיכם את נאומו בכך: "תחגגו הלילה כי מגיע לכם. מחר בבוקר חוזרים לעבוד בשביל מדינת ישראל".

לאחר שמדגם הבחירות ניבא הערב 12 מנדטים, במפלגה חגגו את הקאמבק. "זהו סופו של מסע בחירות, ותחילתו של מסע אחר לגמרי, המסע להבאת השינוי", כתב חיים ילין, ראש מועצת אשכול ומספר שבע ברשימת המפלגה בעמוד הפייסבוק שלו. "עוד לפני שנקבל את התוצאות אני רוצה להודות לכולכם. לכל מי שעזר לי, להתיישבות העובדת ולמפלגה להצליח. אני מתכוון לעשות ככל יכולתי על מנת להיות ראוי לאמון שנתתם בי".