ארדן הושבע לשר, אלקין זועם

מספר 2 בליכוד, שסירב להצטרף לממשלה לאחר שלא קיבל את תיק הפנים, הגיע לסיכום עם נתניהו שלפיו ימונה לשר לביטחון הפנים ויקבל תוספת תקציבית משמעותית למשטרה. אלקין דורש כפיצוי את תיק ירושלים, בגין ייאלץ ככל הנראה להתפטר מתפקידו

פחות משבועיים מאז הושבעה הממשלה ללא מס' 2 בליכוד גלעד ארדן, אישרו אחר הצהריים (שני) השרים במשאל טלפוני את הצטרפותו של בכיר מפלגת השלטון לממשלה ה-34. במסגרת ההסכם שסולל את דרכו לממשלה ימונה ארדן לשר לביטחון פנים בכפוף לתוספת של מאות מיליוני שקלים לתקציב המשטרה.סמוך ל-22:00: הכנסת אישרה את מינויו של ארדן - 58 היו בעד, 55 נגד. לאחר מכן עלה השר והצהיר אמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק .

"נדמה לי שכעת, משהובטחו לי הכלים המתאימים, יש לי היכולת לפעול ולהביא לשינוי", כתב הערב ארדן בעמוד הפייסבוק שלו. "לא אכנס פה להצהרות, רק אומר את זאת: אני הולך לעבוד קשה, קשה מאוד, ומתחייב להביא הישגים. מגיע לכולנו ביטחון אישי ומשטרה מצויינת, ומגיע לישראל שלא יוציאו דיבתה בעולם ושיגנו עליה עוד רבים וטובים".

"לאחר דיונים מעמיקים, סיכמתי עם ראש הממשלה על תוספת תקציבית משמעותית למשרד לביטחון הפנים ועל קידום חקיקה שתחזק את המשרד כך שיתאפשר לי לעשות שינוי אמיתי במשטרה, להגביר את האכיפה ולטפל בחוליים הקיימים", הוסיף. ארדן התייחס גם למאבקים הפוליטיים מאחורי הקלעים אך טען כי "אני לא חושב שהנושא העיקרי הוא הפוליטיקה, כיפופי הידיים וזוטות מן הסוג הזה".

ארדן, שלא קיבל עד כה בפגישות עם נתניהו תפקיד שתאם את רצונותיו, קיבל גם את תפקיד השר לאיומים אסטרגיים ושר ההסברה. ייתכן שגם האחריות על רשות השידור תועבר לידיו. גורמים בליכוד אומרים שהשר זאב אלקין, שתיק האסטרטגיה נלקח ממנו, זעם ואיים להצביע בכנסת נגד עמדת הממשלה על החוק שמאפשר להגיש את תקציב המדינה באיחור. כפיצוי דורש אלקין את תיק ירושלים.

בעקבות הסיכום עם ארדן ייאלץ ככל הנראה השר בני בגין לפרוש מתפקידו, 10 ימים בלבד אחרי כינון הממשלה. בגין כבר עודכן לאחרונה כי מהלך כזה עשוי לקרות בעתיד הקרוב.

בשבוע שעבר פרסמנו לראשונה בחדשות 2 Online כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם ח"כ ארדן והגיש לו שורת הצעות שנועדו לאפשר את השבעתו לשר בממשלה. השניים דנו בתיקים שיועברו לארדן ובהעברת סמכויות ממשרדי המודיעין והאסטרטגיה לידיו של ארדן. התיק לביטחון הפנים הופקד באופן זמני אצל השר יריב לוין, לאחר סירובו של ארדן להצטרף לממשלה.

הוזהר מראש. בני בגין, ארכיון (פלאש 90)

"זה לא סוד"

"באיזה תפקיד שלא יהיה אמשיך לשרת את הציבור נאמנה", אמר ארדן בטקס חילופי השרים במשרד הפנים. "זה לא סוד שרציתי להישאר כאן במשרד הפנים והצעתי איחוד עם המשרד לביטחון פנים. השיקולים היו שבשני המשרדים יש אתגרים אדירים - המשרד לביטחון פנים והמשטרה סובלים ממשבר גדול".

ארדן הוסיף: "כפי שקיים בעולם, חשבתי שהרשויות המקומיות, יחד עם ארגוני החירום והמשטרה נכון שיוכפפו למשרד אחד כי חשוב שיהיה שיתוף פעולה בכל מה שקשור בטיפול במצבי חירום, עבירות של רעש, ביטחון אישי וזיהום אוויר. לצערי, עמדתי לא התקבלה ולכן בימים הקרובים אדרש להחליט על המשך דרכי הציבורית בין הכנסת והממשלה".