ליברמן: עודה הוא כמו רוחאני

פגישתם המתוכננת של רה"מ נתניהו וראש הרשימה הערבית איימן עודה זוכה למתקפה חריפה מצדו של יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן. בקריאה שהפנה לעבר נתניהו הפציר בו ליברמן לבטל את הפגישה, שלדבריו תתפרש כמתן לגיטימציה למנהיג הגיס החמישי בכנסת שאינו שונה ממנהיגי אירן, כך לדבריו

"פועל להחרבת ישראל מתוך הכנסת", ליברמן ו (חדשות 2)

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, קורא לראש הממשלה נתניהו לבטל את פגישתו המתוכננת להיום (חמישי) עם ראש הרשימה הערבית, ח"כ איימן עודה. לטענת ליברמן, הפגישה תעניק "לגיטימציה לכוחות הפועלים להחרבתה של מדינת ישראל ותכשיר את פעילות הגיס החמישי בכנסת", כך לדבריו. "ההבדל בין עודה לעזמי בשארה הוא כמו ההבדל בין אחמדינג׳אד לרוחאני", הצהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדברי ההתנגדות שהשמיע הבוקר סביב הפגישה המתוכננת, טען ליברמן כי קיומה עשוי לגרום נזק חמור לביטחונה של ישראל בטווח הארוך בשל המסר המסוכן הטמון בו. "עודה הוא אחד מהמתנגדים החריפים להיותה של ישראל מדינתו של העם היהודי", קבע ליברמן.

עוד בדבריו הביא ליברמן התבטאויות קודמות של עודה, כשסירב לגנות אירועי טרור שונים – בהם רצח שלושת הנערים מגוש עציון. "עודה סירב להתנער מדבריו של ראש מערך ההסברה של רשימתו שהשווה את הציונות לדאע״ש וסירב להגדיר את חמאס כארגון טרור – במקום זאת הוא גיבה ונתן לגיטימציה לפעילותו", טען ליברמן. "גם את דבריה של חנין זועבי, שנתנה לגיטימציה לרצח שלושת הנערים בגוש עציון לא גינה עודה. זהו האיש, המייצג רשימה של תומכי הטרור בכנסת ישראל".

בהמשך דבריו, לא חסך ליברמן בהקבלות בין ח"כ עודה לבין ח"כ לשעבר עזמי בשארה ואף הדגיש כי הוא אינו שונה ממנהיגי אירן. "אסור לטעות בעודה", טען. "כמו רוחאני, גם עודה הוא איש הפועל בתחכום, עם פנים מחייכות שמסתירות מאחוריהן את אותו רצון של בשארה להביא לקיצה של מדינת ישראל".

עודה אמר בתגובה כי "ליברמן ממשיך לייצר כותרות על ידי הסתה וגזענות נגד נציגי הציבור הערבי. נמשיך בדרכנו, שום דבר לא יעצור אותנו".

בהכנת הידיעה השתתף פוראת נסאר.