פרסום ראשון: נתניהו וארדן נועדו בחשאי בניסיון להחזירו לממשלה

לחדשות 2 נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד ביממה האחרונה עם ח"כ גלעד ארדן והגיש לו שורת הצעות שנועדו לאפשר את השבעתו לשר. ככל הידוע, נתניהו לא מתכוון למסור לידיו את תיק החוץ, אך הציע תקציבים שישפרו את תפקוד המשרד לביטחון הפנים והמשטרה. טרם הושגו הסכמות בין השניים

נתניהו וארדן נועדו בחשאי. ארכיון (Alex Kolomoisky / flash 90)

האם גלעד ארדן בדרכו חזרה לממשלה? לחדשות 2 Online נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד ביממה האחרונה עם ח"כ גלעד ארדן והגיש לו שורת הצעות שנועדו לאפשר את השבעתו לשר בממשלה, שהצטלמה אתמול (שלישי) בלעדיו בבית הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הידוע, נתניהו לא מתכוון למסור את תיק החוץ לארדן, מכיוון שהתחייב על כך לבכירי הליכוד. ככל הנראה, נתניהו הציע לארדן הוספה של תקציבים למשרד לביטחון הפנים, שיאפשרו את שדרוג תפקוד המשטרה.

כמו כן דנו השניים בהעברת סמכויות ממשרדי המודיעין והאסטרטגיה לידיו של ארדן. לפי שעה, טרם הושגו סיכומים. התיק לביטחון הפנים הופקד בשבוע שעבר באופן זמני אצל יריב לוין, לאחר סירובו של ארדן להצטרף לממשלה.

מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה אל ח"כ ארדן ומנהל עמו שיחות במטרה לצרפו לממשלה מהר ככל האפשר. השניים טרם הגיעו לסיכום בעניין זה. ראש הממשלה רואה בגלעד ארדן שותף בכיר ושר מוביל שחייב להיות בממשלה בשל יכולותיו, הישגיו ומנהיגותו. ראש הממשלה ימשיך לפעול על מנת להגיע להבנה עם ארדן על הצטרפותו לממשלה".

ארדן: "אמשיך לשרת את הציבור נאמנה"

ביום ראשון, בטקס חילופי השרים במשרד הפנים, אמר ארדן: "באיזה תפקיד שלא יהיה אמשיך לשרת את הציבור נאמנה". ארדן הוסיף כי "זה לא סוד שרציתי להישאר כאן במשרד הפנים והצעתי איחוד עם המשרד לביטחון פנים". בטקס בו התקבל מחליפו סילבן שלום הדגיש ארדן כי "השיקולים היו שבשני המשרדים יש אתגרים אדירים - המשרד לביטחון פנים והמשטרה סובלים ממשבר גדול".

"כפי שקיים בעולם חשבתי שהרשויות המקומיות, יחד עם ארגוני החירום והמשטרה נכון שיוכפפו למשרד אחד, כי חשוב שיהיה שיתוף פעולה - בכל מה שקשור בטיפול במצבי חירום עבירות של רעש, ביטחון אישי וזיהום אוויר", אמר ארדן. "לצערי עמדתי לא התקבלה ולכן בימים הקרובים אדרש להחליט על המשך דרכי הציבורית בין הכנסת והממשלה".