הרצוג ולבני: המאבק צמוד

3 שעות לפני לפני סגירת הקלפיות, ראשי המפלגות מפנים קריאה לאחרוני המצביעים שטרם יצאו להצביע ולשים פתק "אמת" בקלפי. השניים גם התייחסו לדבריו של ראש הממשלה נתניהו ואמרו כי "נתניהו בלחץ ולכן הוא חוצה קווים אדומים"

שלוש שעות בלבד לפני סגירת הקלפיות, במחנה הציוני מזהים לחץ במחנה הליכוד: בהתייחסותו לאווירה המתוחה בין הגושים, אמר הערב (שלישי) ח"כ יצחק הרצוג כי נתניהו משדר לחץ עצום וקרא למצביעים לצאת ולממש את זכותם הדמוקרטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שעות ספורות לפני סגירת הקלפיות, סיכם הרצוג את התנהלות מפלגת השלטון והזהיר מפני השיטות המוכרות שבהן נוקט נתניהו, לטענתו. "אני בא ואומר לכם שנתניהו ברגעים אלה בפאניקה וכשהוא בפאניקה אנחנו מכירים את מסע ההפחדות שלו", תקף הרצוג. "נתניהו נוגע בכל הנימים הדקים ביותר של הדמוקרטיה הישראלית והוא מראה לחץ עצום ולכן חוצה קווים אדומים. מי שרוצה ראש ממשלה שקול ואחראי שייצא להצביע, ויביא את השינוי ואת המהפך".

למרות שהודיעה כי היא מוותרת על הרוטציה בראשות הממשלה, ליוותה ציפי לבני את הרצוג לאורך היום במוקדים השונים ברחבי הארץ. "כדי שהקריאה שלכם שהרצוג יהיה ראש הממשלה הבא תתממש, צריך עוד לעבוד ולעבוד קשה", אמרה היום לבני לבוחרים. "ישבנו היום באוטו ושנינו אמרנו לעצמינו שעשינו ונתנו כל מה שאנחנו יודעים לתת, אבל כל אחד צריך לצאת מהבית ולהציע פתק אחד שיכול להפוך התקווה למציאות וזה רק 'אמת'. כל פתק אחר, או כל מי שיישאר בבית, יכול ללכת לישון עם התקווה ולקום מחר בבוקר עם נתניהו כראש ממשלה שוב, ואת זה עם ישראל לא יכול להרשות לעצמו".

בין השאר התייחסה לבני לסקרים האחרונים, שהצביעו על צמצום הפער בין הליכוד למחנה הציוני. "זהו מאבק צמוד ואנחנו זקוקים לכל קול וקול", אמרה. "שכל אחד יחשוב על היום בלילה ומחר בבוקר. האם אתם רוצים לקום לבוקר של תקווה אמיתית, או שוב לאותו ייאוש ואותה קיצוניות ששלטה בישראל 6 שנים-מגיע לנו טוב יותר".