ההפרדה בוטלה? סגן השר לא ידע

אלי בן-דהן נכנס רק הבוקר לתפקידו כסגן שר הביטחון. בן-דהן נשלח להשיב בשם הממשלה על התכנית להפרדה בין ישראלים ופלסטינים באוטובוסים - אלא שזו כבר בוטלה עד שהתחיל הדיון. להפתעתם של חברי הכנסת, בן-דהן הודה: "לא עדכנו אותי, אני חדש בתפקיד"

ההפרדה באוטובוסים עוררה סערה ונדחתה - אבל המידע לא הגיע למליאה: משעות הבוקר (רביעי) זעמו, בעיקר בשמאל, על הפיילוט החדש למעברים במסגרתו פלסטינים שנכנסים לישראל יחויבו לנסוע באוטובוסים נפרדים מאלה של הישראלים על מנת לחזור לבתיהם. ח"כ עפר שלח (יש עתיד) הגיש שאילתא דחופה בנושא, אך עד שהעניין נדון בכנסת, ההחלטה כבר הושהתה - וסגן שר הביטחון החדש אלי בן-דהן (הבית היהודי) הודה מעל דוכן הנואמים כי לא ידע שהפיילוט נדחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מודה שגם אני מופתע מההשהייה, אני גם אומר בשיא הכנות וגילוי הלב – לא ידעתי מכך, לא עדכנו אותי, אני חדש בתפקיד", אמר בן-דהן מעל דוכן הנואמים בכנסת בזמן שבמליאה נשמעו קולות צחוק וגם קריאות ביניים.

"רק הבוקר אני מתחיל להיות סגן שר וזה תפקידי הראשון - אני מודה שזה מהלך לא נכון ולא ראוי לשלוח אותי לתת תשובה בלי שאני אהיה מודע לכך, ואני אלמד את זה", הוסיף.

ח"כ שלח תהה בדיון: "האם זו מדיניות חדשה של משרד הביטחון - לקיים עבודת מטה מעמיקה, לקבל החלטה מטומטמת, לקבל את כל הנזק הבינלאומי והפנימי שנגרם ואז לבטל אותה? מתברר שלמרות עבודת המטה שנעשתה, שתי הערות בפייסבוק של שר הפנים לשעבר ושל נוספים גורמת לכם לבטל הכל".

בדבריו רמז שלח לביקורת של שר הפנים והחינוך לשעבר גדעון סער, שאמר כי "ההחלטה שגויה וגורמת נזק חמור להתיישבות ביהודה ושומרון ולתדמיתה של ישראל בעולם". סער הוסיף וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי החלטה שכזו אינה יכולה להישאר על כנה: "כיוון שברור שההחלטה הזאת תבוטל - כדאי לעשות זאת מהר כדי למזער את הנזק החמור לישראל ולהתיישבות".