נתניהו תוקף את יו"ר ועדת הבחירות: אף אחד לא יסתום לי את הפה

השופט סלים ג'ובראן אסר את שידור דבריו של ראש הממשלה מחשש לתעמולה - והאחרון השיב אש: "מפלגת 'רק לא ביבי' מדברת ללא הפרעה, היחיד שהחליטו לאסור עליו לדבר הוא אני - ראש הממשלה מהליכוד". נתניהו הסביר כי לא התנגד להצבעת האזרחים הערבים, אלא למאמץ המאורגן נגדו

"מפלגת 'רק לא ביבי' מדברת ללא הפרעה, היחיד שהחליטו לאסור עליו לדבר הוא אני - ראש הממשלה מהליכוד. אף אחד לא יסתום לי את הפה" -  כך אמר הערב (שלישי) בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים שקיים - שלוש שעות וחצי לפני סגירת הקלפיות - בעקבות החלטתו של יושב-ראש ועדת הבחירות המרכזית השופט סלים ג'ובראן, שאסר את שידור דבריו בטלוויזיה וברדיו מחשש לתעמולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנה הדברים שהם רצו שלא תשמעו", המשיך נתניהו. "אנחנו נערכים למערכה גורלית. יש עדיין פער גדול. מטרתם - להחליף את ממשלת הליכוד בממשלת שמאל בתמיכת הרשימה הערבית". מפלגת "יש עתיד" פנתה לוועדת הבחירות על מנת למנוע את שידור הדברים מחשש לתעמולה - וההחלטה התקבלה זמן קצר לפני הנאום.

ראש הממשלה התייחס להודעה החריגה והחריפה שפרסם היום, ובה "הזהיר" את המצביעים שהערבים נוהרים לקלפיות וכי קיימת סכנה לשלטון הימין - מה שגרר מיד תגובות חריפות: ח"כ אחמד טיבי (הרשימה הערבית המשותפת) תקף את נתניהו ואמר כי דבריו נובעים מפחד.

"אין שום פסול בהצבעת האזרחים, יהודים וערבים כאחד", הדגיש נתניהו. "הפסול הוא במינון. הפסול הוא בכסף רב מחו"ל שמביא אותם לקלפי בצורה מאורגנת. זה מעוות את הרצון האמיתי של הבוחרים. זה יכול להקטין את גוש הימין, אף על פי שרוב האזרחים תומכים בי ובגוש. לנו אין עמותות השמאל, יש לנו את מצביעי המחנה הלאומי. יש עוד זמן, צאו לקלפיות".

עצר את שידור הנאום. ג'ובראן (פלאש 90 הדס פארוש)

טיבי: "נתניהו בפאניקה, בליכוד מפחדים"

אחרי פרסום הדברים החריגים של נתניהו, אמר ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המאוחדת): "נתניהו בפאניקה. הוא מסית נגד המצביעים הערבים שמנצלים את זכותם הטבעית והדמוקרטית ככל אזרח. נתניהו והליכוד מפחדים - ולכן אני קורא לציבור הערבי לצאת לקלפי עוד ועוד כדי שביבי ימשיך להיות בפאניקה. השינוי בפתח", אמר טיבי.

"ממה הם מפחדים?", תהו חבריו של טיבי לרשימה. "נתניהו פרסם לפני זמן קצר סרטון בו הוא מזהיר, אחוז אימה, מפני אחוזי ההצבעה הגבוהים באוכלוסייה הערבית, ליברמן קרא להצביע לכל מפלגה ציונית - ממרצ עד אליו, רק לא לערבים, והמתנחלים זורמים משעות הבוקר לקלפיות בישובים הערביים, כדי לשבת שם ולהראות לכולם מי הבוס".