הנשיא ריבלין: אין לממשלה אפילו 100 ימי חסד

נתניהו והשרים התכנסו בבית הנשיא לצילום המסורתי של תחילת כהונת הממשלה, ורה"מ סימן מטרות: "נפעל להורדת יוקר המחייה ומחירי הדירות, ננסה לייצר הזדמנויות לתהליך מדיני". ריבלין הדגיש: "ממשלה הנתמכת על ידי 61 ח"כים היא לגיטימית"

נערכים לתמונה, היום (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ו-20 שרי ממשלת ישראל ה-34 התכנסו בצהריים (שלישי) בבית הנשיא בירושלים לתמונה המסורתית יחד עם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. "גם בפעם הרביעית כמו בראשונה, אני נרגש מאוד ומתכבד להציג בפניך היום את שרות ושרי ממשלת ישראל", אמר נתניהו לריבלין בפתח הדברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה התייחס לאתגרים הרבים העומדים בפני ממשלתו, בראשם האיום האירני. נתניהו לא שלל אפשרות של התקדמות בתהליך המדיני כשאמר: "האיומים מיצרים הזדמנויות. מדיניות רבות הפכו לבעלות אינטרסים משותפים לנו, נעשה כל מאמץ לתרגם את ההזדמנויות הללו, כולל ליצירת הסדר עם הפלסטינים".

נתניהו התייחס גם למערכת היחסים המתוחה עם הממשל האמריקני, והתחייב לפעול לשיקומם. "נמשיך לטפח את בריתנו העמוקה עם האמריקנים. גם במחלוקת, זו הברית החזקה מכל חילוקי דעות", אמר ראש הממשלה. לדבריו, אתגר משמעותי נוסף שעומד בפני הממשלה הוא הורדת יוקר המחייה והוזלת מחירי הדירות.

נשיא המדינה ראובן ריבלין בירך את ראש הממשלה ושריו אך הדגיש: "יש ממשלות שנותנים להם מאה ימי חסד, לזו, ה-34, מתחילה את דרכה תוך שהיא נאלצת להתמודד עם אתגרים רבים מרגע הקמתה. האתגרים העומדים בפניה לא עמדו באותו אופן ועוצמה בפני ממשלות קודמות". הוא הוסיף כי הממשלה תיאלץ להתמודד עם לחץ בינלאומי שיופעל עליה.

ישיבת הממשלה, היום (חדשות 2)

"כלפי חוץ הממשלה תידרש להתמודד עם לחץ בינלאומי שדורש יכולת עמידה וקבלת החלטות מושכלות, החלטות שלא יובילו את ישראל לבידוד ויחד עם זאת תשמור על הקווים האדומים של המדיניות הישראלית", הזהיר הנשיא ריבלין.

"כלפי פנים - הצגת תקציב שוטף שעונה על צרכי הביטחון והחברתיים-כלכליים של אזרחי ישראל, מדיור ועד תעסוקה", אמר ריבלין והוסיף: "על כתפיהם של שרי הממשלה וממשלתך מונחת המשימה וחובת ההוכחה שיש בכוחם לנהל את ענייני המדינה".

"קולות רבים נשמעו ביחס לגודלה ולגיטימיות של הממשלה, אולם בדמוקרטיה ממשלה הנתמכת על ידי 61 ח"כים הינה לגיטימית כמו ממשלה של 91 ח"כים. יש לזכור ולהזכיר כי מהלכים דרמטיים בהיסטוריה שלנו הוכרעו על חודו של קול", אמר ריבלין. "ממשלה צרה יכולה להיות טובה כל עוד היא נאמנה ללכידותה הפנימית ולטובת אזרחי ישראל".