נתניהו: "בירושלים לא יישב אויב ששואף לחסלנו"

רה"מ ניצל את נאומו בדיון מיוחד בכנסת לרגל יום ירושלים כדי להציג את מדיניותו בנוגע לבירה. "ירושלים לא תחולק עוד", הבטיח. "אנו בונים בכל העיר כי זו זכותנו". הרצוג: "נתניהו מסכן את אחדות י-ם ומפרק אותה"

בנאומו במליאת הכנסת לציון יום ירושלים אמר היום (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "איננו בונים בירושלים כדי להתעמת עם הקהילה הבין לאומית, אנחנו עושים זאת באחריות ובשיקול דעת כי זו זכותנו הטבעית". הוא הדגיש כי העיר "לא תחולק עוד ולא תשוב להיות קו חזית ועיר ספר", וקרא ליו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג להבהיר את עמדתו בנוגע לבנייה בבירה. במהלך דבריו הוא זכה לקריאות ביניים מצד ח"כים באופוזיציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"במערכת הבחירות אמרת שתשמור על ירושלים מאוחדת, אבל אמרת גם שלדעתך יהיו בה שתי בירות", פנה נתניהו להרצוג. "כמו כן, מה עמדתך לגבי בנייה בכל חלקי ירושלים? כשבנינו בגילה, בכירי מפלגתך ביקרו זאת בחריפות".

"כל אחד יכול להבין מה יקרה לוּ נשמע לעצות שנפנה אותה או חלקים ממנה", המשיך ראש הממשלה. "אנחנו במזרח התיכון יודעים מה נכנס לשטח שמתפנה. איזו אלימות וברבריות. מה שעומד מנגד זו רק אופציה אחת שתבטיח את אופיה החופשי של ירושלים וזו ריבונות ישראל".

הרצוג: "מדיניות בת היענה שלך היא זו שמפרקת את ירושלים"

אחריו עלה על דוכן הנואמים הרצוג, שהשיב לנתניהו כי "קל מאוד להכריז 'ירושלים המאוחדת והשלמה', אבל אין די בהכרזות. צריך לעשות בפועל. כוונות טובות יש לרוב, ולא מעט כבר נעשה, אבל המציאות היא של אחדות מדומה ולא אמיתית". גם הוא הדגיש: "ירושלים לעולם לא תחצה שנית. הסכנה הגדולה ביותר היא הקנאות - פיגועי הטרור מצד אחד והפעילויות נגד הסדר מהצד היהודי מהצד השני".

הרצוג תקף את ראש הממשלה: "מדיניות בת היענה שלך היא זו שמפרקת את ירושלים. במשמרת שלך ובמדיניות שלך אתה ממשיך ומסכן את אחדותה של ירושלים. אולי אתה נהנה מזה פוליטית, אבל ירושלים היא זו שסובלת".