מנו ומינה מתכוננים לרגע השיא: "מתרגשים"

רגע השיא של בחירות 2015 מתקרב וגם הסוקרים הוותיקים ביותר כבר נערכים. "פיזרנו קלפיות ברחבי הארץ, שיתוף הפעולה עם הבוחרים בקלפיות חיוני להצלחת החיזוי", אומרים ד"ר מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם. השניים לא שכחו גם לממש את זכותם הדמוקרטית ולהצביע בעצמם

מחכה בתור לקלפי, צמח (חדשות 2)

בשעה 22:00 בלילה (שלישי) יינעלו הקלפיות וכל העיניים יהיו נשואות לעבר שני האנשים העסוקים ביותר במדינה ביום הבחירות - ד"ר מינה צמח ומנו גבע שיפרסמו בחדשות ערוץ 2 את תוצאות המדגם המדויק ביותר בישראל. "ההתרגשות בשיאה", הם מספרים הבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בכל רחבי הארץ, מצפון ועד דרום, בכל המגזרים פיזרנו קלפיות", סיפר היום גבע בשיחה עם חדשות 2 Online. "הקלפיות נפתחו בשעה 07:00, בדיוק כמו כל קלפי אחרת. בכל אחת מהקלפיות יש צוות עם סוקר מטעם 'מדגם', הוא פונה לבוחר בקלפי האמת ומבקש שיצביע בקלפי המדגם בדיוק כפי שהצביע זמן קצר קודם לכן".

מנו גבע מצביע בת"א, היום (חדשות 2)

לדברי צמח וגבע, ההצלחה בחיזוי התוצאות תלויה במידה ניכרת ביחסי גומלין טובים עם ציבור הבוחרים. "שיתוף הפעולה של האנשים קריטי להצלחת התחזית", אומרת צמח, שהפכה במרוצת השנים למזוהה יותר מכל עם רגע השיא של המשדר. "מניסיון העבר שיתוף הפעולה מגיע למעל 90% - קרי רוב מכריע. האנשים שלנו מדווחים עד עכשיו על שיתוף פעולה טוב מאוד בקלפיות המדגם".

וכמו כל שנה, יש גם לא מעט פרפרים בבטן ככל שהשעות נוקפות לקראת משדר הבחירות המרכזי. "השעות הקריטיות והלחוצות הן ככל שאנחנו מתקרבים למועד פרסום המדגם", מסביר גבע. "ההתרגשות עולה ומגיעה לשיא לקראת 20:00 בערב - אז יש מתח שיא והכנות אחרונות".

מינה צמח ועמית סגל, ארכיון (חדשות 2)

גם הסוקרים הוותיקים ביותר לא שוכחים ביום הבחירות לשם מה התכנסנו כולנו - ומקפידים לממש את זכותם הדמוקרטית. "אני ומינה כבר הצבענו", סיפר גבע. צמח אף הייתה מהראשונות שהצביעה הבוקר בקלפי בתל אביב, ולא שכחה גם לפקח על עמדת הסקר שנמצאת במקום.