סגירת המעגל של אריה דרעי

עם כניסתו ללשכתו המחודשת במשרד הכלכלה לא יכול היה אריה דרעי שלא להיזכר בפעם האחרונה שבה ישב בלשכת שר. 22 שנים לאחר שעזב את משרד הפנים והורשע בפלילים, שב יו"ר ש"ס אל שולחן הממשלה כשר מן המניין. רגע לפני הטקס הרשמי הספיק דרעי לעלות לקברו של מרן עובדיה יוסף ואף להספיק חפיפה קצרה עם השר היוצא בנט

22 שנים מאז שעזב את משרד הפנים, התייצב הבוקר (ראשון) יו"ר ש"ס אריה דרעי בלשכתו של שר הכלכלה ואף ערך חפיפה קצרה עם השר היוצא, נפתלי בנט. חרף הביקורות סביב מינויו, את האישומים הפליליים נגדו הוא מעדיף להשאיר מאחור. "אני לא מוכיח שום דבר לאף אחד, באתי לעבוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קשה היה היום שלא להיזכר בפעם הראשונה שבה אריה דרעי נכנס ללשכת שר הפנים בסוף שנות ה-80. אז הוא היה השר הצעיר בתולדות המדינה, וגם היום עם חזרתו אל שולחן הממשלה קבע דרעי תקדים נוסף ומפואר קצת פחות: השר הראשון שמונה לתפקיד לאחר שהורשע בפלילים וריצה מאסר בפועל ו-7 שנות קלון. "אני לא מוכיח לאף אחד שום דבר", אמר דרעי בהתייחסו לביקורות שעדיין נשמעות סביב מינויו. "אני כבר מעבר לזה. באתי לעבוד, באתי לעשות".

מעט לפני טקס חילופי השרים בכנסת הספיק דרעי להיכנס ללשכת שר הכלכלה המרווחת, שם ערך פגישת חפיפה קצרה עם השר היוצא נפתלי בנט. האווירה המבודחת ששררה בין השניים עשויה הייתה להטעות את כל מי שהספיק לשכוח את מסכת הוויכוחים המרה שהתנהלה בין ש"ס לבין הבית היהודי לאורך תקופת הבחירות האחרונה. מהתנהלותם ניכר היה כי השניים מבינים היטב שהישרדותם הפוליטית סביב שולחן הממשלה תלויה זו בזו.

למרות שלא חזר אל משרד הפנים שבו חשק, מדובר עדיין בסגירת מעגל עבור אריה דרעי, ששב אל שולחן הממשלה ואל הקבינט כשר בממשלה ה-34 של מדינת ישראל.

טקס החגיגה האישי של דרעי לא היה יכול להסתיים ללא התחנה האחרונה והסמלית מכולן בבית העלמין בסנהדריה, שם עלה לקברו של מורו ורבו, הרב עובדיה יוסף המנוח. אחרי כל הקמפיינים ובתום הטקסים כולם, החל דרעי בצעד הראשון בתיקון שייחל לעצמו, לקראת מפגשיו עם האנשים השקופים.