ארדן: "בימים הקרובים אחליט על המשך דרכי - בכנסת או בממשלה"

אחרי שסירב להצעת נתניהו להתמנות לשר, נפרד ח"כ גלעד ארדן ממשרד הפנים והדגיש: אמשיך לשרת את הציבור בכנסת או בממשלה. הוא תקף את ההחלטה להעביר את מנהל התכנון לידי שר האוצר

ח"כ ארדן, ארכיון (פלאש 90)

חבר הכנסת גלעד ארדן, שסירב להצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו להתמנות לשר לביטחון פנים ונותר מחוץ לממשלה, השתתף היום (ראשון) בטקס החילופים במשרד הפנים, במהלכו הבהיר כי יגבש בימים הקרובים החלטה באשר לעתידו הפוליטי - בכנסת או בממשלה. "באיזה תפקיד שלא יהיה אמשיך לשרת את הציבור נאמנה", הדגיש ארדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה לא סוד שרציתי להישאר כאן במשרד הפנים והצעתי איחוד עם המשרד לביטחון פנים", אמר ארדן בטקס שהתקיים במשרד הפנים לקבלת מחליפו, השר סילבן שלום. "השיקולים היו שבשני המשרדים יש אתגרים אדירים - המשרד לביטחון פנים והמשטרה סובלים ממשבר גדול".

"כפי שקיים בעולם חשבתי שהרשויות המקומיות, יחד עם ארגוני החירום והמשטרה נכון שיוכפפו למשרד אחד, כי חשוב שיהיה שיתוף פעולה - בכל מה שקשור בטיפול במצבי חירום עבירות של רעש, ביטחון אישי וזיהום אוויר", אמר ארדן. "לצערי עמדתי לא התקבלה ולכן בימים הקרובים אדרש להחליט על המשך דרכי הציבורית בין הכנסת והממשלה".

נכנס לתפקיד, שלום (חדשות 2)

השר ארדן תקף את ההחלטה להעביר את מנהל התכנון למשרד האוצר, כפי שדרש השר משה כחלון. לטענתו, "בתקופה שלי זכיתי לקדם ולאשר אלפי יחדות דיור, כשהמטרה היא להציף את השוק והגדיל את ההיצע. אין דרך אחרת להוזיל את מחירי הדיור, זאת משימה לאומית".

"אין שום קשר בין המיקום של מנהל התכנון לכמות יחידות הדיור שיאושרו", הוסיף ח"כ ארדן, "העברת המנהל למשרד האוצר עלולה לגרום לאסון תכנוני, תכנון זה לא רק כסף, זה גם פארקים, חופים ואיפה שימקמו אזורי תעשייה".