"קווי היסוד ישתנו? ניכנס לממשלה"

שר החוץ לשעבר אומר בריאיון ל"פגוש את העיתונות" מה הוא חושב על נתניהו ("הבעיה היא לא בשיטה, אלא בחטא היוהרה") והאם יש סיכוי שעוד יחזור בו וישוב לתיק החוץ שנמצא בהמתנה ("אם ישתנו קווי היסוד של הממשלה – אנחנו פתוחים להצעות")

שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, שהשאיר את נתניהו עם ממשלה מצומקת והפך לאופוזיציונר הנלהב ביותר, מסביר בריאיון ל"פגוש את העיתונות" מה הוא חושב על הממשלה החדשה, על העומד בראשה ומה הסיכויים שיחזור לשולחן הממשלה. "אין לי ברוגז פרסונלי עם נתניהו", הוא מדגיש. "רק אם ישתנו קווי היסוד של הממשלה ויופיעו בהם חוק הלאום, השוויון בנטל, עונש מוות למחבלים ובנייה בשכונות היהודיות בירושלים ובגושי ההתיישבות - ניכנס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מסכים שבוחריי רצו ממשלה לאומית, ממשלת ימין", הוא הסביר, "אבל מה שיש לנו זו ממשלה של אופורטוניסטים עם סדר יום אחד - הישרדות פוליטית. מי שוויתר על חוק הלאום בגלל לחץ של מפלגה לא ציונית הוא לא ימין.

"איך נתניהו ידרוש מהפלסטינים להכיר בישראל כמדינת העם היהודי? איך הוא ידרוש ממדינות ערב להכיר בנו אם הוא בעצמו ויתר על חוק הלאום שחתומים עליו אלקין, לוין ושקד? מי שהסכים לעקר מתוכן את השוויון בנטל הוא לא ימין. מי שוויתר על עונש מוות למחבלים הוא לא ימין.

"חטא היוהרה". נתניהו (Isaac Harari / Flash 90)

בימים האחרונים נטען כי נתניהו שומר אצלו את תיק החוץ מפני שהוא מאמין שליברמן יחבור לממשלתו הרביעית. "זו טעות חמורה שלא למנות שר למשרד החוץ", אמר ליברמן. "דווקא בנסיבותה קיימות חייב להיות שר חוץ במשרה מלאה". לדבריו, הוא יסכים לחזור לממשלה ולקחת על עצמו את התפקיד רק אם יתקבלו דרישותיו לשנות את קווי היסוד.

על האופן שבו ראש הממשלה ניהל את הרכבת הקואליציה אומר ליברמן כי לדעתו "זו לא השיטה, זה חטא היוהרה של נתניהו. אני חושב שמי שמזלזל ומתנשא בחבריו במשך שנים - לא יכול לצפות שהם לא יחזירו לו ביום שהוא צריך אותם. צריך לשאול את גדעון סער או גלעד ארדן מה הם מרגישים. ארדן, שהתרוצץ מאולפן לאולפן, ברדיו, בטלוויזיה, מוצא את עצמו מחוץ לממשלה. זה אומר הרבה מאוד".