צחי הנגבי: "הקואליציה לא תשרוד 4 שנים"

בריאיון לחדשות 2 אומר יושב-ראש הקואליציה וועדת חוץ וביטחון הנכנס כי קיווה להיות שר, אך הוא "מעדיף לסבול שנה, לפעמים צריך לעשות ויתורים". על התנהלותו של נתניהו מול ארדן: "אם הוא היה יכול לתת - כולם היו מאושרים. מאמין שארדן ייכנס לממשלה בתוך ימים או שבועות". ומה עם ליברמן? "הוא צריך לחזור לתיק החוץ"

יושב-ראש הקואליציה וועדת חוץ וביטחון הנכנס צחי הנגבי הגיע לריאיון ראשון ב"פגוש את העיתונות". מי ששמע לראשונה על תפקידו בממשלה ה-34 רק כשנתניהו הודה לו על כך בנאום ההשבעה על דוכן הכנסת מספר מה הוא ידע, מדוע הוא הסכים בסופו של דבר להישאר בלי תיק ומה דעתו על התנהלות נתניהו. "מאוד קיוויתי להיות שר", הוא אמר. "לפעמים יש מצוקות שמחייבות ויתורים. אם הייתי חושב רק על עצמי הייתי משתולל, מרגיש אומלל וזועק חמס. כיוון שאני חושב גם על ראש הממשלה ואני רוצה בהצלחתו ובהצלחת הליכוד - התנדבתי לעבוד קשה ולסבול שנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראש הממשלה ביקש שאצא לשנת שירות בכנסת", הוא אמר לאחר שנשאל על דבריו של נתניהו בהצגת הממשלה ה-34 בכנסת - שלא טרח לעדכן אותו על התפקידים שקיבל. "הוא הסביר לי דבר שהיה מובן - שאין לו אדם שיהיה יו"ר קואליציה וועדת החוץ והביטחון".

יצוין כי זמן קצר לאחר הכרזתו של ראש הממשלה פרסם הנגבי הודעה שבה הבהיר: "לא הסכמתי לתפקידים שראש הממשלה ציין, ההודעה לא נמסרה על דעתי". על כך אמר האחרון כי "חשוב שהדברים יהיו מדויקים: כנראה הייתה תקלה או אי-הבנה בלשכת נתניהו. ראש הממשלה נזף במי שנזף ולאחר מכן הוצאה הודעה אחרת והנושא מאחורינו". לדבריו, הודעת ראש הממשלה המקורית אמורה הייתה לכלול גם את ההודעה שלפיה הוא ימונה לשר בתוך שנה - ולא כללה.

בעקבות הודעתו של הנגבי ביום חמישי פרסמו בליכוד הודעה שבה הסבירו כי "בהמשך לדברי התודה שהביע ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאה לח"כ צחי הנגבי על נכונותו לכהן כיו"ר הקואליציה ויו"ר ועדת חוץ וביטחון בשנה הראשונה לכהונת הממשלה, יובהר כי בסיום שנה זו יתחלפו חברי הכנסת הנגבי ואקוניס בתפקידיהם, וח"כ הנגבי ימונה לשר בממשלה".

"ייכנס לממשלה בתוך ימים או שבועות". ארדן (פלאש 90)

"ארדן בממשלה? עניין של ימים או שבועות"

על התנהלותו של נתניהו מול מקורבו חבר הכנסת גלעד ארדן אומר הנגבי כי "אם ראש הממשלה היה יכול לתת - כולם היו מאושרים". עם זאת, הוא הוסיף כי לשיטתו "יעברו מספר ימים, אולי שבועות, עד שנמצא את ארדן בממשלה כי זה המקום שמתאים לו".

במהלך הריאיון קרא הנגבי לח"כ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) לחזור ולקבל על עצמו את תיק החוץ. "אני בטוח שהוא יכול להיות שר חוץ מצוין", הוא אמר והוסיף כי לדעתו הממשלה ה-34 לא תחזיק ארבע שנים וחצי בהרכבה הנוכחי. "שנתיים-שלוש זה אפשרי, אלא אם נרחיב את הממשלה בתוך חודשים".