השר לוין: "משוכנע שגלעד ארדן יצטרף לממשלה"

יממה לאחר השבעת הממשלה ה-34 של ישראל והמבוכה שקדמה לה במליאת הכנסת, אומר השר הטרי יריב לוין כי הוא משוכנע שח"כ גלעד ארדן יצטרף לבסוף לממשלה - ויקבל את תיק ביטחון הפנים בו הוא מחזיק כפיקדון. "הממשלה הזו עוד תפתיע את כולם, יש אפשרויות להרחיבה ומתקיימות שיחות בנושא", הבהיר השר לוין

גלעד ארדן יצטרף בקרוב לממשלה? כך אומר הערב (שישי) השר הנכנס לביטחון הפנים והתיירות, יריב לוין. בריאיון ל"אולפן שישי", יממה לאחר ההשבעה והמבוכה במשכן הכנסת - מדגיש לוין כי תיק ביטחון הפנים הועבר אליו כפיקדון, עד שח"כ ארדן ייכנס לממשלה ויכהן במשרד הזה - וכי הוא משוכנע שזה יקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תיק ביטחון הפנים אצלי כפיקדון עד שארדן יצטרף לממשלה ואני משוכנע שהוא יצטרף בהקדם", הבהיר השר לוין. "אין שום סיבה שהוא יוותר על הצטרפות לממשלה. אנחנו זקוקים לניסיונו, הוא מספר 2 בליכוד. מקומו בממשלה וכך יהיה".

עוד הבהיר השר לוין כי ניתן להגדיל את הממשלה מממשלת ימין צרה שמונה 61 חברי כנסת: "יש גם אפשרות להרחיב את הממשלה ואין ניסיונות 'לגנוב' ח"כים ממפלגות אחרות. מתקיימות שיחות ואני כבר קראתי באופן פומבי לחבריי בישראל ביתנו לבוא ולהצטרף לממשלה. אין להם מה לחפש עם טיבי וזחאלקה באופוזיציה, הם צריכים להחזיר הביתה את ששת המנדטים האבודים שרוצים לראות אותם בקואליציה".

"הממשלה הזו עוד תפתיע את כולם"

לדברי לוין, "תוצאות הבחירות היו חד משמעיות, שורש הבעיה היה בהחלטת ישראל ביתנו וליברמן לשבת באופוזיציה. ברגע שנוצר מצב שיש רק 61 ח"כים וכל אחד לבד יכול היה להכריע אם תוקם הממשלה או לא, הדבר הזה יצר אצל חלק מהאנשים ציפיות מוגזמות ושאפשר לבקש ולקבל כל דבר - גם אצל חלק מעמיתיי בליכוד".  

"עוד נפתיע". השר לוין (פייסבוק)

לוין דחה את הקריאות לפיהן הממשלה הזו לא תחזיק ימים והבהיר כי למרות שהשיטה היא בעייתית ושחייבים לשנותה על ידי חיזוק המשילות והמפלגות הגדולות, מדובר בממשלה "הומוגנית וממוקדת שעוד תפתיע את כולם. העובדה שהצלחנו להקים ממשלה היא בכלל לא מובנת מאליה בתנאים האלה. כל נבואות הזעם והתחזיות כמו שהתבדו בבחירות - יתבדו גם עכשיו".