מדוע נעלב ראש העיר דימונה מהרצוג?

בנאומו במליאת הכנסת מתח יושב ראש האופוזיציה ביקורת חריפה על ראש הממשלה נתניהו וטען כי הוא מזניח את ערי הפריפריה. דבריו של הרצוג, שקרא לחזק את דימונה, הצליחו להרגיז את ראש העיר הדרומית (איש ליכוד ומקורבו של נתניהו) שטען: "הנאום שלו עשה אותנו עיר מסכנה"

למה נעלב ראש העיר דימונה מהרצוג? (פלאש 90, מרים אלסטר)

יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג נשא אמש (חמישי) במליאת הכנסת נאום נוקב נגד הממשלה החדשה ובו האשים את ראש הממשלה נתניהו בהזנחת יישובי הפריפריה. בנאומו התייחס הרצוג בהרחבה למשבר התעסוקתי בדימונה - התייחסות שלא התקבלה בעין יפה אצל ראש העיר בני ביטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני דורש מהרצוג להתנצל, שלא יעשה עלינו סיבוב פוליטי", אמר היום ביטון לחדשות 2 Online. חשוב לציין כי ביטון הוא איש מפלגת הליכוד ואף נחשב למקורבו של ראש הממשלה נתניהו.

"אני קורא להרצוג לא לערבב בין סכסוך עובדים לבין המצב הכללי בעיר שהולך ומשתפר", הוסיף ביטון. "הנאום שלו החזיר אותנו שנים אחורה ועשה אותנו עיר מסכנה. נכון, אנחנו במשבר תעסוקתי אבל יש גם הרבה דברים טובים בעיר. אני קורא לבוז'י להגיע לדימונה, אשמח לערוך לו סיור ולהראות לו כמה העיר מתפתחת".

בנאומו במליאה טען הרצוג כי קיים פער משמעותי בין דימונה "שבה אחד ההישגים הטכנולוגיים המרשימים ביותר ומאבני היסוד של הביטחון הלאומי" ומנגד "דימונה שנייה בקשיים כלכליים, מפעלים שנסגרים, אבטלה ומחסור בהשקעות בחינוך".

"רק דימונה אחת, המשגשגת והמפותחת, שמעניקה לילדיה חינוך מעולה, שההגירה אליה ולא ממנה, שמצמצמת פערים חברתיים ומגלה סולידריות וערבות הדדית בין החזק לחלש היא התגשמות הציונות והערובה לקיומה של מדינת ישראל", אמר הרצוג.