ארדן: "לא אצטרף לממשלה. הסיבה – מהות"

אחרי שאתמול הודיע באופן רשמי כי לא יצטרף לממשלה, השר לשעבר גלעד ארדן הסביר הבוקר את השיקולים שהובילו אותו להחלטתו. "ההצעה שהציע לי רה"מ לא העניקה לי את הכלים הדרושים כדי להוביל לשינוי אמיתי", הבהיר ארדן

חבר הכנסת ושר הפנים לשעבר גלעד ארדן הסביר הבוקר (שישי) את סירובו להצטרף לממשלה החדשה ולקבל את תיק המשרד לביטחון הפנים. "החלטתי שלא להצטרף לממשלה במתווה שהוצע לי", כתב ארדן בעמוד הפייסבוק שלו. "הסיבה: מהות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קיוויתי להמשיך ולשרת אתכם גם בממשלה הזו, אולם לצערי, ההצעה שהציע לי רה"מ לא העניקה לי את הכלים הדרושים כדי להוביל את השינוי האמיתי לו אנו זקוקים במשרד לביטחון פנים ובמשטרה ולהצליח במשימתי הציבורית", ציין ארדן. "בנסיבות אלה לא יכולתי לקחת על עצמי תפקיד זה".

השר לשעבר הוסיף כי זוהי החלטה לא פשוטה עבורו. "באופן אישי, מדובר ביום מורכב מאוד עבורי ועבור חבריי הטובים המלווים אותי לכל אורך דרכי הפוליטית", הוא הוסיף. "מגיל צעיר חלמתי לשרת את הציבור ולפעול למען שיפור וקידום מדינת ישראל".

"מרגע שנבחרתי, טובת הציבור, והיא בלבד, עמדה לנגד עיניי ופעלתי נמרצות כדי לקדם אינטרסים ציבוריים בתחום הכלכלה, הגנת הסביבה, תקשורת, הגנת העורף ועוד", מנה ארדן את הישגיו. "הגיעה העת להמשיך ולעבוד. אני מברך את חבריי השרים בברכת הצלחה למען כולנו".

אמש, במהלך השבעת שרי הממשלה החדשה, קרא נתניהו לארדן לשקול מחדש את אי הצטרפותו לממשלה. עם זאת ארדן, שהגיע לבסוף להצבעה בכנסת על אישור הממשלה, אמר לעיתונאים מחוץ למליאה: "עצוב לי על השתלשלות הדברים בענייני, אבל יהיה הרבה זמן לדבר על אופן הקמת הממשלה".