הכירו את חברי הממשלה ה-34 של ישראל

אחרי תלאות ומשא ומתן מפרך, יצאה לדרכה הממשלה ה-34 של מדינת ישראל: בנימין נתניהו יעמוד בראשות הממשלה בפעם הרביעית, 12 מחבריו בליכוד זכו בתפקידים. בממשלת 61 הח"כים שהוקמה מכהנים גם שרים מכולנו, הבית היהודי, ש"ס וסגן שר מיהדות התורה. אלו הם שרי הממשלה הבאה

ראש ממשלה אחד שמחזיק בכמה תיקים, 20 שרים - וגם סגני שרים: אחרי שהכנסת אישרה את הקמת הממשלה ה-34 של ישראל ואחרי חוסר הבהירות אודות תפקידיהם השונים של שרי הליכוד שהתמשכה עד לרגעי ההכרזה על הרכב הממשלה - כך תיראה ממשלתו הרביעית של בנימין נתניהו שיצאה לדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לליכוד, מפלגת השלטון, יש 12 שרים בממשלה החדשה - בהם 7 שרים חדשים. גלעד ארדן, שנבחר למקום הראשון בפריימריז בליכוד, לא מונה לשר לאחר שלא הגיע להסכמות עם ראש הממשלה על תפקידו - ובשלב זה לפחות, נמצא מחוץ לממשלה.

מפלגת הבית היהודי של בנט זכתה בתיקי החינוך והתפוצות, החקלאות והמשפטים, מפלגת כולנו של כחלון אוחזת בשלושה משרדים בהם האוצר, הגנת הסביבה והבינוי. ש"ס קיבלה את תיקי הכלכלה, פיתוח הנגב והגליל והדתות.

מלבד השרים, מונו גם מספר סגני שרים: יעקב ליצמן מיהדות התורה יכהן כסגן שר הבריאות, ציפי חוטובלי תכהן כסגנית שר החוץ ללא שר מעליה, איוב קרא כסגן שר לפיתוח אזורי, יצחק כהן יהיה סגן שר במשרד האוצר ומשולם נהרי ישמש כסגן שר במשרד החינוך.

 אלו הם שרי הממשלה ה-34 של מדינת ישראל: