הרצוג בכנסת: "זו לא ממשלה - זה קרקס נתניהו"

יו"ר האופוזיציה תקף את נתניהו לאחר שהאחרון הציג את הממשלה ה-34: "הקרקס של נתניהו הוא ממשלת חטוף כפי יכולתך. ממשלה שהוקמה ברגע האחרון ממש, כמעט בחצות הליל ועל חודו של קול. ממשלה ללא דרך, מצפן וחזון". על תיק החוץ: "תן אותו לשר ממפלגתך, אל תשאיר אותו כפיקדון"

סוער במשכן: יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג נשא הערב (חמישי) נאום תקיף במיוחד שבו האשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו בהקמת הממשלה "למטרה אחת ויחידה - כדי שאתה תמשיך ותשרוד בכיסא ראש הממשלה". הוא הציע לנתניהו לתת את תיק החוץ "כבר הערב" לשר ממפלגתו. "אינך יכול להפקיר את הזירה המדינית ולאור זאת אני מציע לך, אדוני ראש הממשלה, לא להמשיך ולהחזיק בידך את תיק החוץ כפיקדון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הקרקס של נתניהו הוא ממשלת חטוף כפי יכולתך. ממשלה שהוקמה ברגע האחרון ממש, כמעט בחצות הליל ועל חודו של קול. ממשלה ללא דרך וללא מצפן. ממשלה בלי חזון, בלי קווי יסוד אמיתיים, בלי תוכנית עבודה, ממשלה בלי תקווה. דרכי היא לא דרכך, דרכנו היא לא דרכך".

"שום מנהיג הגון לא יצטרף ל'קרקס נתניהו' שהקמת ברגע האחרון ועל חודו של קול, רק כדי להנציח את המשך שלטונך. הדבר הטוב והנכון לעתיד ישראל שתקדם האופוזיציה בראשה אני עומד, הוא לנסות להקים ממשלה חדשה בישראל שאתה אינך עומד בראשה, או ללכת בלית ברירה לבחירות חדשות".

"אל תרים יד על בג"ץ"

הרצוג המשיך ותקף את נתניהו ואף הזהיר אותו מפני פגיעה בבג"ץ: "הממשלה הזו תדאג מבוקר עד ליל רק ל'חיים עצמם'. לחייה שלה, להישרדותה, לקיומה. לעבור עוד הצבעה בכנסת בשלום, על חודו של קול, עד ההצבעה הבאה.

"בשם המחנה הזה, אני מזהיר אותך היום אדוני ראש הממשלה: אם תרים יד על בג"ץ של משה לנדוי וחיים כהן, שמעון אגרנט ומאיר שמגר, מנחם אלון ואהרון ברק, אדמונד לוי ומרים נאור - תמצא אותי, אדוני ראש הממשלה, עומד מולך ומחנה עצום מאחוריי. לא ניתן לך, אדוני ראש הממשלה, לפגוע בישראל היהודית והדמוקרטית".