לפני פתיחת הקלפיות - המועמדים פונים אליכם: למה להצביע לנו?

רגע לפני שתגשו לעמדת ההצבעה הקרובה לביתכם ותחליטו איזה פתק להכניס למעטפה - ואז לקלפי, כל ראשי המפלגות מנסים לשכנע אתכם לבחור בהם, במסר של הרגע האחרון. בפרויקט מיוחד של חדשות 2 Online, כל מועמד מנמק למה צריך להצביע אך ורק למפלגתו. צפו במסרים של המועמדים, שעות לפני פתיחת הקלפיות‬

למה אני? המועמדים משכנעים אתכם ברגע האחר (חדשות 2)

רגע לפני שהקלפיות נפתחות - המועמדים פונים אליכם במאמץ שכנוע אחרון: שעות בודדות לפני שיום הבוחר יוצא לדרך, ראשי המפלגות מבקשים מכל אחד מכם להקשיב להם בפרויקט מיוחד של חדשות 2 Online - ולתמוך בהם ברגע האמת מאחורי הפרגוד. המסר האחרון שלפני הכנסת הפתק למעטפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מבקש מאנשי המחנה הלאומי - לכו להצביע, הצביעו מחל", פנה ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו למצביעים, שעות לפני פתיחת הקלפיות. "הבחירה כאן היא בין ממשלה בראשותי - שתשמור על מדינת ישראל, לבין ממשלת שמאל בראשות ציפי ובוז'י בתמיכת הסיעה הערבית, שתיכנע לכל אורך הדרך".

"אתם", המשיך נתניהו, "שרוצים ממשלה איתנה וחזקה, אין לכם פריבילגיה להישאר בבית. אין לכם פריבילגיה להצביע לאחת מהמפלגות האחרות. בואו תנו את הקול למחל, לסגור את הפער ולהביא ממשלה לאומית חזקה ואיתנה למדינת ישראל. לכו להצביע, הצביעו נכון, הצביעו מחל".במחנה הציוני - המפלגה שמסכנת את המשך שלטונו של נתניהו המנהלת עם הליכוד קרב צמוד, בחרו יצחק הרצוג וציפי לבני לפנות למצביעים יחד, זאת למרות ההודעה הדרמטית של לבני לפיה היא מוותרת על הרוטציה בראשות הממשלה. "הבחירות הללו הן גורליות, הן על בחירת ראש הממשלה. אני פונה לציבור - ובמיוחד למצביעי יש עתיד: אם אתם רוצים שינוי, אתם חייבים להצביע עבורנו. אם יהיה ליאיר לפיד מנדט אחד יותר או פחות - זה לא ישנה. אבל אם לנו יהיה את הכוח, הנשיא יטיל עליי להרכיב את הממשלה - וזה יהיה המהפך האמיתי", אמר הרצוג.

"הרי בסוף כל אחד אחראי בהצבעה שלו על העתיד שלו ושל משפחתו, אני לא רוצה להיות במקום אלה שיצביעו עבור מפלגה אחרת ויראו את ביבי מקים ממשלה וישאלו את עצמם מה עשינו ברגע הקובע, כשיכולנו לשנות את העתיד", הוסיפה לבני. "אנחנו נדע לטפל בדיור,ביוקר המחייה, בעוני, בפערים החברתיים, בבידודה הבינלאומי של ישראל ובביטחון - כשהביטחון הוא מעל הכל, נדע להוביל את ישראל לכיוון הרבה יותר טוב. כל מה שנשאר הוא שהציבור ייתן בנו את האמון כדי שנוכל לעשות את זה. הצביעו אמת", סיכמו השניים.

"אם אתם רוצים למנוע מכירת חיסול שבה או ביבי או בוז'י מוכרים לחרדים את השוויון בנטל, מחזירים את כל התקציבים לישיבות והכל על חשבונכם - כי זה כסף שלכם - אז תצביעו יש עתיד", מדגיש יושב ראש המפלגה, יאיר לפיד, שמקווה לשחזר את ההישג הגדול מהבחירות הקודמות.

"רק יש עתיד גדולה וחזקה תדאג לכך שהכסף הזה, כסף ציבורי, יגיע כדי להקטין את הצפיפות בכיתות, למעונות היום, ויגיע לחינוך, לבריאות ולרווחה - ולכל מה שחשוב באמת. תגידו לא להסכמים קואליציוניים ותרגילים פוליטיים ולסחטנות. תצביעו יש עתיד ותקבלו את הכסף שלכם לדברים שלכם", הבהיר.

"הניצחון הגדול של מפלגת כולנו בא לידי ביטוי בכך שהשארנו את סדר היום הכלכלי-חברתי על סדר היום הפוליטי של הבחירות", אומר ראש הרשימה החדשה, משה כחלון.

"ניסו להזיז אותנו ימינה לוושינגטון ולאירועים ביטחוניים ומדיניים, לא הסכמנו - והתעקשנו שהבחירות האלה הן כלכליות-חברתיות. אנחנו שמים את האדם במרכז ולא משנה איפה הוא גר ולאיזו משפחה הוא נולד. יש פה הזדמנות חד פעמית שיהיה שר אוצר חברתי במדינת ישראל. קשה מאוד להפוך את נתניהו או את בוז'י לחברתי - אבל קל יהיה לחייב אותם להוביל ממשלה חברתית", סיכם המועמד שמקווה להיות הפתעת הבחירות.

"אחים ואחיות שלי, רציתי להגיד לכם להצביע לנו כדי שאני לא אהפוך להיות זמר באופן קבוע", התבדח יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, "אבל ברצינות- הבית היהודי זה ימין חברתי, לא צריך להפוך לשמאלן כדי להיות חברתי".

בנט פירט את הישגי מפלגתו: "העלינו את שכר המינימום אחרי שנים שאף ממשלת שמאל לא עשתה דבר כזה, דאגנו ל-160 אלף עובדי הקבלן בניקיון ואבטחה, הכנסנו למעגל העבודה 138 אלף מובטלים, דאגנו לבעלי המוגבלויות. הקמנו מרכז שיקומי בנגב והשר אורבך ז"ל שם זרקור על האזרחים הוותיקים. מה יותר חברתי מזה?"

"אם אתם לא מרוצים מהיעדר החברתיות בליכוד, אל תלכו לכחלון שיכתיר את ציפי לבני - תישארו בימין, יש ימין חברתי. לא צריך לחלק את ארץ ישראל בשביל להוריד את יוקר המחייה, לא צריך לחלק את ירושלים כדי לדאוג לחלשים בחברה. תצביעו בית יהודי, ימין חברתי עם נשמה יהודית גדולה. אני אוהב אתכם", סיכם בנט.

"לצערנו הרב, כשיש עדיין אנשים שנחשבים חשובים, ושאומרים על מנשקי המזוזות, על משתטחים על קברות צדיקים, על אלה שמנשקים את אבני הכותל שהם טיפשים ופרימיטיביים - אם יש כאלה דעות עדיין במדינת ישראל, זה רק אומר למה צריך להצביע ש"ס", נימק יו"ר המפלגה אריה דרעי.

"אנחנו המזוזה של המדינה. זו התשובה שלנו ליאיר גרבוז ויהושע סובול ולכל אלה שש להם דעות של פטרונות והתנשאות נגד התרבות והמסורת של עם ישראל. התשובה היא להגיד 'אני רוצה מסורת', מורשת, לעזור לחלשים, להמשיך את המפעל שהקים הרב עובדיה. כל פתק לש"ס הוא תשובה - אני רוצה מסורת ולהמשיך את המורשת של העם היהודי", הבהיר.אויבו המר של דרעי, שפרש מש"ס - והקים מפלגה חדשה, מקווה למשוך כמה שיותר קולות לכיוונו: "זה יום גורלי להכריע את עתיד המדינה שלנו. תנועת יחד חרטה על דגלה דאגה לשכבת החלשות, שמירה על תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל מתוך אהבה עצומה ודאגה אמיתית לקשישים, לבני הנוער ולחינוך יהודי טהור בכל בתי הספר", אמר יושב ראש המפלגה, אלי ישי. "שימו קץ בקלפי כי זה רגע גורלי. אם תנועת יחד תצליח, גם עם ישראל כולו יצליח".

מי שהיה קצר ותכליתי יותר מהמועמדים האחרים שביקשו להעביר מסר אחרון למצביעים היה יושב ראש ישראל ביתנו, שר החוץ אביגדור ליברמן: "מי שרוצה הנהגה שיודעת להכריע, הנהגה שיודעת לקבל החלטות, מי שרוצה למוטט את שלטון החמאס, עונש מוות למחבלים ואת חנין בג'נין - שיצביע לנו".ומה בחר לומר לבוחרים יושב ראש הרשימה המשותפת? "אני קורא לכל אזרחי המדינה להצביע עבורנו. אנחנו מייצגים את המדוכאים, את השקופים ביותר, את המודרים", אמר איימן עודה. "אנחנו היחידים שבעד צדק חברתי וצדק לאומי, אנחנו הכי רחוקים מביבי, מליברמן או בנט. הצביעו רשימה משותפת - ודעם".ומה קורה במרצ? שם מתמקדים ברגעים האלה בהישרדות - ונאבקים להישאר בכנסת ישראל: "מי שמצביע מרצ - מצביע גם הצבעה ערכית, גם אידיאולוגית - והפעם זו גם הצבעה אסטרטגית", הבהירה יושבת הראש, זהבה גלאון.

"מי שרוצה ממשלה בראשותו של הרצוג, צריך את מרצ בכנסת. כי אם חלילה מרצ תיעלם, היא תאבד 4 מנדטים, מרצ לא תהיה בכנסת - והרצוג לא יהיה ראש ממשלה. המנדטים יילכו לפח ולא יהיה כאן מהפך. אני סומכת על בוחרי מרצ שיתנו לנו את הכוח בשעת המבחן ושנהיה מרצ גדולה וחזקה", חידדה."אני קורא לכולם לצאת להצבעה כדי שנוכל ביחד לשמור על המסורת היהודית, על הערכים היהודיים וגם על הנושאים החברתיים", קרא לבוחריו יושב ראש יהדות התורה, ח"כ יעקב ליצמן. "אני בטוח שביחד נוכל להיאבק על הורדת יוקר המחייה, על נושא הדיור, על יוזמת טיפולי השיניים לילדים שהתחלתי בה. אני בטוח שבעזרת השם ביחד נשמור על הגחלת היהודית".