היועמ"ש: אתקשה להגן על מינוי דרעי לשר

בחוות דעת שהעביר היועץ המשפטי לממשלה לראש הממשלה נכתב כי "קיים קושי" להגן בבג"ץ על מינויו של יו"ר ש"ס אריה דרעי לתפקיד שר. וינשטיין כתב כי לאור עברו הפלילי של דרעי, עשוי אמון הציבור להיפגע. במפלגת ש"ס הביעו דווקא סיפוק מחוות הדעת

"קיים קושי בהגנה על מינוי דרעי" (חדשות 2)

היום (חמישי) צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להציג את הממשלה החדשה לכנסת, אך ייתכן כי בדרך עומד מכשול נוסף. בחוות דעת שגיבש היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שהוגשה לראש הממשלה נכתב כי קיים קושי להגן בבג"ץ על מינויו של יו"ר ש"ס אריה דרעי לתפקיד שר הכלכלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחוות הדעת ציין וינשטיין כי לאור עברו הפלילי של דרעי, עשוי אמון הציבור להיפגע במידה וימונה לתפקיד שר. "מינויו של אדם שביצע עבירות דוגמת אלה שביצע דרעי למשרת שר, יפגע באמון הציבור ברשות השלטונית ובשירות הציבורי" כתב, תוך שהוא מצטט פסקי דין קודמים העוסקים בנושא. התנועה לאיכות השלטון עתרה לפני כשבוע וחצי לבג"ץ נגד מינויו של דרעי לשר, בשל עונש הקלון שהוטל עליו.

חוות הדעת תסבך את נתניהו? (חדשות 2)


וינשטיין מתייחס לעבירות שביצע דרעי וכותב בחוות הדעת כי "מדובר בעבירות חמורות ביותר, אשר בוצעו לאורך זמן ובאופן שיטתי במהלך הכהונה בתפקידים ציבוריים. דמות השלטון בישראל עלולה להינזק באופן מהותי".

"עליי להדגיש בפניך" כתב היועץ המשפטי לנתניהו, "כי כאשר מינויו של דרעי יובא לבחינה משפטית והכרעה שיפוטית, יהיה קושי בהגנה על המינוי". וינשטיין אף מציין כי עתירה בעניינו של דרעי כבר הוגשה לבית המשפט, שצפוי לדון בה בהקדם.

במפלגת ש"ס מיהרו לפרסם הצהרה המביעה דווקא שביעות רצון מחוות הדעת: "תנועת ש"ס מקבלת בסיפוק את דעת היועץ המשפטי לממשלה הקובעת במפורש כי אין כל מניעה משפטית למינוי יו"ר התנועה הרב אריה דרעי לשר". עוד טענו במפלגה כי "יש לברך על כיבוד רצון הבוחר ותוצאות הבחירות, מה עוד שהאירועים שעמדו ביסוד ההליכים המדוברים התרחשו לפני 30 שנה".

דרעי: "אני כשיר לעשות כל תפקיד שר"

לפני שבועיים הודיע דרעי כי הוא מוותר על תיק הפנים בממשלתו של נתניהו מכיוון שהוא "לא רוצה לזות שפתיים בגלל הרשעתי".  "בשביל התיקון החברתי הייתי צריך לחזור למשרד הפנים, אבל אני קשוב גם לביקורת ציבורית ולא אכנס למשרד על רגל שמאל, אז אני לא נאבק על הפנים", הסביר אז דרעי בריאיון לתכנית "מה בוער" עם ירון דקל ועמית סגל בגלצ.

"אם על פי חוק אני כשיר להיות שר, אז אני לא כשיר להיות חצי שר או שלושת רבעי שר, אני כשיר לעשות כל תפקיד, כולל משרד הפנים וכל משרד אחר - אם החלטתי בגלל חשבונות ציבוריים כאלה או אחרים להעדיף משהו אחר, זו החלטה שלי", סיכם.