כולנו: "הליכוד הפיץ הקלטה מסולפת בזדון"

עתירה שהגישה מפלגת כולנו לוועדת הבחירות המרכזית טוענת כי הליכוד עשה שימוש בהקלטה מסולפת של משה כחלון, שבה הוא נשמע מביע תמיכה בנתניהו. "מדובר במעשה פלילי פסול", אמרו בכולנו. השופט ג'ובראן קיבל את העתירה ואסר על המשך השמעת ההקלטה

"הליכוד הפיץ הקלטה מסולפת בזדון" (פלאש 90 יוסי זמיר)

יממה לאחר שראש הממשלה נתניהו הכריז כי ימנה את משה כחלון לשר האוצר בממשלה הבאה, היום (שני) הגיעו היחסים בין הליכוד לכולנו לבית המשפט. לאחר שבמהלך היום קיבלו תומכי ליכוד שיחת טלפון ובה הקלטה של כחלון כשהוא קורא להצביע מחל, הערב אסר יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית על המשך השמעת ההקלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בהקלטה מסולפת, ערוכה באופן מגמתי ומוטעה", נכתב בעתירה דחופה שהגישה כולנו לשופט ג'ובראן. "מדובר בהפרעה בלתי הוגנת שנעשית בזדון מתוך מטרה לגנוב בארשת ליל קולות בוחרים". בכולנו מעריכים כי ההקלטה הושמעה במהלך היום למאות אלפי בני אדם.

על פי הערכות מדובר בקטע קול שהוקלט לפני מערכת הבחירות הקודמת. בהקלטה נשמע כחלון אומר: "מחל זו המפלגה היחידה שבראשה עומד אדם שיכול לתת לנו מענה. אם אני רוצה שילדיי יישנו בשקט, נתניהו צריך להיות שם".

"הליכוד בוחר להטעות את הציבור" (רויטרס)

הצו שהוציא השופט ג'ובראן מורה לליכוד להסביר עד מחר בתשע בבוקר מדוע בחרו לעשות שימוש בהקלטה זו ואף אוסר על המפלגה להמשיך ולהשמיע את הדברים.

"אנו שמחים שהשופט ג'ובראן עצר את הליכוד מלהמשיך ולהפיץ את ההקלטה השקרית", נמסר מכולנו. "מדובר במעשה פלילי פסול ועצוב שמפלגת הליכוד, ברגע של ייאוש, בוחרת להטעות את הציבור. למרות הלחץ הרב שבו הם נמצאים, אנו קוראים לליכוד להוציא הודעת הבהרה באופן מיידי".