לבני אחרי הוויתור על הרוטציה: "שהליכוד יסתכל עלינו וילמד מהי הנהגה"

לאחר ההכרזה על כך שתוותר על החלפתו של הרצוג בראשות הממשלה, אמרה לבני לחדשות 2 Online: "השותפות ביני ובין הרצוג כוללת הבנה של המטרה שהיא החלפת נתניהו. כל אחד מאיתנו יעשה את הכל כדי שזה יקרה. אנחנו רגע לפני מהפך"

"שיסתכלו עלינו וילמדו מהי הנהגה". לבני (רויטרס)

שעות ספורות אחרי הפצצה הפוליטית שהטילה המחנה הציוני עם הודעתה של ח"כ ציפי לבני על כך שהיא מוותרת על הרוטציה בראשות הממשלה עם יצחק (בוז'י) הרצוג - אמרה לבני לחדשות 2 Online: "השותפות ביני ובין הרצוג כוללת הבנה של המטרה שהיא החלפת נתניהו. כל אחד מאיתנו יעשה את הכל כדי שזה יקרה. אנחנו רגע לפני מהפך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש (שני) סמוך לשעה 19:30 הודיעה לבני שהיא מוותרת על הרוטציה בראשות הממשלה עם יצחק הרצוג, עליה הכריזו השניים כשהודיעו על הקמת המפלגה המשותפת בדצמבר האחרון. "אמרתי שזה (הרוטציה) לא יהווה מכשול ברגע שיתעוררו שאלות או תהיות אחרי הבחירות שהרצוג יקבל את המנדט להרכיב ממשלה", הסבירה את המהלך. "אמרתי את זה מזמן. אם הציבור צריך לדעת את זה בבירור - הוא יודע את זה עכשיו בבירור".

"זה שהליכוד קם וצועק זה כי נתניהו לא מכיר מקרה שבו מנהיג מקבל החלטות לטובת העם", הוסיפה לבני. "שיסתכלו עלינו וילמדו איך מתנהגת הנהגה אחראית".

הרצוג: לבני אצילית. הליכוד: מהלך ציני הנועד להגדיל את הפער

על פי הערכות, מקורו של המהלך בדקה ה-90 בסקרים פנימיים של המחנה הציוני, המצביעים על כך שמועמדותה של לבני לצידו של הרצוג היא נטל על המפלגה בסדר גודל של 2-3 מנדטים. ייתכן שההחלטה התקבלה לאחר שבמפלגה זיהו כי הפער בינם לבין הליכוד הולך ומצטמצם, זאת עקב הבליץ התקשורתי של נתניהו ועצרת הימין שנערכה אמש.

הרצוג ונתניהו (פלאש 90, מרים אלשטר)

במחנה הציוני הכחישו בימים האחרונים כמה וכמה פעמים את היתכנות המהלך ובשבוע האחרון אף אמר: " זה סוד הקסם שלנו". המהלך הזה נשקל בתקופה האחרונה, אך בשל הסיכונים שבו - הוא נדחה כמה וכמה פעמים.

יו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, הגיב למהלך של לבני ומסר בשיחה עם חדשות 2: "הוויתור הרבה יותר פשוט - לבני באצילות ובאומץ לב אמרה זאת כבר בשבת. בסופו של דבר באה היום ואמרה לי בהגינות - אם באיזושהי צורה הרוטציה תהווה מכשול לכינונה של ממשלה, לא אעמוד בדרך. נתניהו בפאניקה, תגובתו מעידה על פאניקה".

"הסברתי שוב ושוב עד כמה השותפות היא מהלך מנצח", הוסיף הרצוג, "כמה הברית חזקה. והיום היא חזקה מתמיד, היא נהדרת ותביא את השינוי המיוחל והחלפתו של נתניהו".

מהליכוד נמסר כי "הזיגזג של ציפי ובוז'י הוא מהלך ציני הנועד להגדיל את הפער בין המחנה הציוני לבין הליכוד על מנת להבטיח הקמת ממשלת שמאל קיצונית בשיתוף הרשימה הערבית ומפלגות השמאל. כפי שנכנעו כאן לסקרים כך ייכנעו ללחץ הבינלאומי לוותר ולסגת".