מה הבטיח נתניהו ומה לא לח"כ נגוסה?

ראש הממשלה הבטיח בפגישה עם חבר מפלגתו, בן העדה האתיופית, לטפל בטענות בני העדה. באוויר עמדה הדרישה של ח"כ נגוסה לקבל את תיק הקליטה

"אתמודד עם האתגר אם אקרא לדגל", נגוסה ונ (חדשות 2)

מובילי מחאת בני העדה האתיופית כיוונו היום (ראשון) את טענותיהם נגד ראש הממשלה במסיבת עיתונאים שכינסו ובכתבה בחדשות 2. בעקבות כך זימן נתניהו את ח"כ הד"ר אברהם נגוסה מהליכוד לשיחה שבה הציג בפניו את כוונותיו לשיפור מצבם של בני העדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה נתניהו הגיב לדרישות הצעירים מהקהילה האתיופית, והבטיח לפעול לשיפור יחסן של זרועות החוק כלפיהם. הוא הבהיר כי מצוקת בני העדה האתיופית היא אחד הנושאים הבוערים שבכוונתו לפתור מיד עם השבעת הממשלה.

"אני רואה את הטיפול ביוצאי אתיופיה בסדר עדיפות עליון שלי", אמר נתניהו בפגישה. "אני אדרוש שינוי מהותי בהתנהגות של משטרת ישראל כלפי צעירי העדה. כמו כן, כבר בשבוע הבא אקיים את הבטחתי ואקים ועדת שרים בראשותי שבה אפעל כפי שפעלתי בתחומים האחרים בעבר ולא אשאיר דבר באוויר".

חרף הצהרותיו של נגוסה על רצונו לקבל את תיק הקליטה כדי לטפל בבעיית העדה האתיופית, נמנע ראש הממשלה במהלך פגישתם מלהתייחס לכך. "לא ביקשתי לעצמי שום תיק בממשלה, ואני יודע שיש חברי כנסת רבים בליכוד שממתינים לתיק", אמר נגוסה, אך הוסיף כי למרות סדר העדיפויות הפוליטי שעומד לנגד עיניו של ראש הממשלה – אין איש מתאים ממנו לתפקיד בעת הזו.

"אני בעל ניסיון ואני חי את הקהילה", אמר נגוסה. "מובילי המחאה יצרו הזדמנות, בכך שגרמו לציבור הישראלי לדבר על מצוקותיהם בכל יום לאחר שנים של התעלמות. במשך תקופה ארוכה מי שהחזיקה בתיק הקליטה הייתה 'ישראל ביתנו', אבל אנחנו לא ראינו שום שינוי לטובה במצבנו. כפי שהבאתי להעלאת שארית בני העדה מאתיופיה לישראל, כך אתחייב להתמודד גם עם האתגר הזה אם אקרא לדגל ואהיה שר הקליטה של כל העולים".