ליברמן: "הייתה פה הנהגה חלשה, אסור שהממשלה הבאה תהיה ממשלה של לפלפים"

יו"ר ישראל ביתנו סייר בעוטף עזה יממה לפני פתיחת קלפיות, והביע ביטחון שיכהן בממשלה הבאה כשר הביטחון: "חיסול שלטון חמאס זו המשימה הראשונה שתעמוד בפנינו. כשאכהן כשר הביטחון, חמאס לא יוכל לשקם את המנהרות ולייצר טילים"

ליברמן במסרים חדים וברורים - שעות לפני פתיחת הקלפיות: שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו סייר היום (שני) במרחב עוטף עזה - ובעודו משקיף על רצועת עזה מהיישוב נתיב עשרה, השמיע שלל מסרים תקיפים ואופייניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שתי אצבעות מכאן, אפשר לראות אנשי חמאס חמושים שלא מסתתרים אפילו ובונים ביצורים. זה מבשר רק דבר אחד: הם כנראה הבינו שהייתה לנו פה הנהגה חלשה שלא יודעת להכריע, ולכן הם מרשים לעצמם לייצר טילים ולשקם מנהרות", אמר ליברמן.

"חיסול שלטון החמאס זו המשימה הראשונה שתעמוד בפני ממשלת ישראל. אני בטוח שאני אהיה שר הביטחון, ואם אהיה שר הביטחון הם לא יוכלו לשקם מנהרות אלא מקסימום לבנות מחילות כדי להסתתר", הוסיף שר החוץ. "כל אחד יודע מה הייתה עמדתי לפני, תוך כדי ואחרי מבצע 'צוק איתן'".

"חשוב שהקואליציה הבאה לא תהיה של לפלפים"

ליברמן הדגיש במהלך ביקורו שחייבת לקום ממשלה חזקה ונחושה לאחר הבחירות - והביע ביקורת על הממשלה שהוא עדיין חבר בכיר בה: "חשוב שהקואליציה הבאה תהיה באמת לאומית ולא של הלפלפים, כי הקואליציה האחרונה ששחררה אלפי מחבלים ולא הצליחה לחסל את שלטון החמאס. זה לא יחזור על עצמו".

"ההסכם היחידי עם חמאס יכול להיות שכל הנהגת החמאס קבורים מתחת לאדמה. אין שום סיכוי, גם מבחינה מוסרית, להגיע להסדר עם ארגוני טרור. אי אפשר להטיף מוסר לכל העולם להילחם בטרור ולהגיע פה להסדרים".