שעות אחרונות לקמפיין: מלחמה על כל קול

יום לפני הבחירות, יוצאים ראשי המפלגות לשטח בניסיון אחרון לשכנע להצביע עבורם. הרצוג במסר לבוחרי המרכז שמאל: "הפתק היחיד שיכול להחליף את השלטון - 'אמת'. אחרת נישאר תקועים עם ביבי". נתניהו הדגיש הצורך להצביע ליכוד: "צריך לסגור את הפער, אין פריבילגיה להצביע למפלגות אחרות"

פחות מיממה לפתיחת הקלפיות - המפלגות במאבק על כל קול: בליכוד מנסים לצמצם את הפער שבא לידי ביטוי בסקרים האחרונים מהמחנה הציוני ומדגישים: "צריך שכל מצביעי המחנה הלאומי יצביעו מחל". מנגד, מבהיר הרצוג כי הפתק היחיד שיכול להחליף את השלטון - אמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מחר מצביעים בפתק היחיד שיכול להחליף את השלטון: 'אמת'", כתב היום הרצוג בעמוד הפייסבוק שלו. "כל פתק אחר - עוצר את המהפך ומשאיר את ישראל תקועה עם ביבי. אין אלטרנטיבה אחרת. מחר ישראל בוחרת ראש ממשלה חדש, ובמנהיגות שקולה ואחראית".

קוראים להצביע. הרצוג ונתניהו (פלאש 90, חדשות)

לעומת הרצוג, בפתח ישיבת סיעת הליכוד באור יהודה הבהיר נתניהו כי ישנו עדיין פער בין הליכוד למחנה הציוני. "ב-30 השעות הקרובות אפשר וצריך לסגור את הפער הזה", הדגיש ראש הממשלה. "הדרך לסגור זה שכל מצביעי המחנה הלאומי ילכו ויצביעו מחל. אם נעשה את זה - ננצח. אם לא - נקבל ממשלת שמאל בראשות ציפי ובוז'י בתמיכת הערבים".

כחלון בטלפונים אחרונים למתלבטים

"יש מאמץ עצום להגדיל את הקול הערבי", הוסיף נתניהו. "הם רוצים לבנות ממשלה שתלויה בקולות הערבים. בוז'י כבר אמר שייקח את טיבי לוועדת החוץ והביטחון. זו ממשלה שתוקם שתהיה תלויה בקולות הללו, והדרך היחידה למנוע את זה, זה לצאת ולהצביע מח"ל".

ליברמן וכחלון יוצאים לשטח

גם במפלגות הקטנות ממשיכים להילחם על כל קול. שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ניצל את היום האחרון לקמפיין בביקור בנתיב העשרה, שם נפגש עם תושבים שבילו את הקיץ האחרון תחת איומי מנהרות חמאס ופצצות המרגמה.

"אני בטוח שאהיה שר הביטחון ואם אני אהיה שר הביטחון הם לא יבנו פה מנהרות. מקסימום מחילות כדי להסתתר", אמר ליברמן. "מי שבאמת רוצה את מיטוט שלטון החמאס חייב להצביע לישראל ביתנו בקלפי", הוסיף שר החוץ.

לפיד ופעילים ברחובות, היום (אלעד גוטמן)

רגע לפני סגירת הקלפיות, יו"ר כולנו משה כחלון ומועמדי המפלגה ערכו סבב טלפונים למתלבטים. "כל קול קובע", אמר כחלון למתלבטים. "אסור להתייאש. רק כולנו חזקה תוכל להוביל את השינויים שאנחנו מבקשים לעשות - לנצח את יוקר המחייה, לפתור את משבר הדיור ולצמצם את הפערים החברתיים. אנחנו נדאג לכך שהממשלה הבאה שתקום תהיה ממשלה חברתית".

גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בחר לבלות את היום האחרון לפני ההליכה לקלפי בשטח, וסייר בגבול הצפון. "אנחנו פה מפני שאנחנו רואים איך ביבי ובוז'י כבר מוכרים את הקופה הציבורית", אמר לפיד. "הם כבר עושים מכירת חיסול, נותנים נתח, מחזירים תקציבי ישיבות, מבטלים את השוויון בנטל במקום לקחת את הכסף הזה ולהשתמש בו לטובת מעמד הביניים והחברה בישראל".