לבני נגד כניסה לממשלה: "לא אעשה דבר שמחזק את נתניהו"

בריאיון ל"פגוש את העיתונות" הבהירה שותפתו של הרצוג להנהגת המחנה הציוני כי המפלגה לא תהיה חלק מהקואליציה החדשה. "מדיניות נתניהו רעה למדינה", אמרה. "יצרנו אלטרנטיבה ראויה שקיבלה אמון ציבורי עצום, המשימה שלנו - להיות אופוזיציה"

אחרי הכרזתו של יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, שלשום במהדורה המרכזית, כי לא יהיה חלק מממשלת נתניהו, תוקפת גם שותפתו להנהגת המפלגה, ציפי לבני, את התנהלות ראש הממשלה ומבהירה: "המשימה שלנו - להיות אופוזיציה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" אמרה לבני כי לא תעשה דבר שמחזק את נתניהו ואת דרכו: "הרעיון שבו בסיומן של בחירות מחליטים את מי לפתות לא מקובל עליי, מערכת הבחירות הבהירה עד כמה מדובר בשתי דרכים שונות".

היא מתחה ביקורת על ראש הממשלה ועל התנהלותו ואמרה: "נתניהו מחזק את תחושת הקורבנות הלאומית של ישראל ואת התחושה האישית שלו. הוא מבסס את כל השקפתו על כך שכל העולם נגדנו. ברמה האישית הוא יצא נגד התקשורת ובית המשפט כי הם מתנכלים לו".

"לא מתכוונת לרדת לבוץ הפוליטי", לבני ויח (לואיז גרון)

על הביקורת שנשמעה השבוע לראשונה בתוך המחנה הציוני על "ההנהגה הדו-ראשית", מצד ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה לבני: "אני לא מתכוונת לרדת לבוץ הפוליטי. חשוב לדבר על הנדוניה - התחלנו את מערכת הבחירות כששלי סיפרה שהעבודה תגמור עם פחות מעשרה מנדטים. ביחד הגענו ל-24. מפה, לפגוע באותו הישג זה חבל".

היא הדגישה כי "מאד חשוב לא לירות בנגמ"ש. המשימה שלנו להיות אופוזיציה. בנינו את הרעיון של מחנה ציוני שנאבק על דרך משותפת. יש הבדלי דעות אבל זה בשוליים. נראה איך ממשיכים את הדרך המשותפת. גוף גדול עם מוטת כנפיים רחבה יכול להחליף את השלטון".