בשארה: "אחזור אם יבטלו את הסעיפים נגדי"

חבר הכנסת שהקים את בל"ד, ונמלט מישראל לאחר שנחשד בסיוע לחיזבאללה, התייחס לחשדות נגדו וטען כי בישראל מתכננים לו "משפט לא הוגן". כמו כן טען, ממקום מושבו בקטאר, כי הבחירה בנתניהו מונעת אופק מדיני וכי העימות הבא בין ישראל לפלסטינים "ממש קרוב"

הח"כ שנחשב בבגידה ונמלט מהארץ מציב תנאים לחזרתו: עזמי בשארה, מייסד מפלגת בל"ד, עזב את ישראל לפני שמונה שנים לאחר שהתעורר חשד כי העביר מידע לחיזבאללה. היום (שישי) התראיין בשארה, ממקור מושבו בקטאר, לרדיו א-שמס - לציון 20 שנה להקמת תנועת בל"ד. בשארה הבהיר בריאיון כי יחזור לארץ "רק אם יוותרו" על סעיפי החשדות כלפיו - בהם סיוע לאויב בזמן מלחמה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשארה הוסיף כי "אם התנאים יבשילו אני אחזור". לדברין, אף מנהיג או איש אופוזיציה בכל העולם החופשי לא היה חוזר להישפט "באופן לא צודק" - ולכן הוא מחליט בשלב זה לא לחזור לישראל ולעמוד לדיון. הח"כ לשעבר התייחס גם לתוצאות הבחירות בישראל, ואמר שהוא "מאוד פסימי לגבי העתיד באזור, במיוחד לאור ממשלת הימין של נתניהו". לדבריו, הממשלה החדשה מוכיחה שאין אופק מדיני בעניין הפלסטיני.

בתקופתו של בשארה בישראל לא התאחדו המפלגות הערביות, אך הוא בירך על הקמת הרשימה המשותפת: "טוב שהערבים התאחדו, כי אחרת המפלגות היו רבות ביניהן על מי יהיה עם קול רם יותר באופוזיציה". בשארה ציין כי מכיוון שהמפלגות הערביות לא ייכנסו לממשלה, האיחוד הוא טבעי ונועד לחזק את כוח הנציגים באופוזיציה. "אני גאה בהקמת בל"ד בתקופה שהייתה ישראליזיציה מאוד חזקה לערביי ישראל - ערבים ישראלים בשנות ה-90 חגגו את יום העצמאות", הוסיף בשארה.

בשארה הזהיר כי המשך המצור על עזה, שאחראיות לו ישראל ומצרים, יוביל לפיצוץ והסבב הבא בין החמאס לישראל "הוא ממש קרוב". בעניין הגדה אמר בשארה כי ישראל צריכה להודות לאבו מאזן והרשות הפלסטינית "ששומרים על ישראל מאינתיפאדה עממית מג'נין עד רמאללה". לדבריו, המצב בגדה המערבית "הוא מאוד נפיץ מבחינת התושבים אבל הרשות הפלסטינית משתיקה אותם".

בריאיון התייחס הח"כ לשעבר, שעדיין זוכה לאהדה בקרב חלקים במגזר ואף זכה לטקסי הוקרה מטעם קבוצות הכדורגל של המגזר, גם לעולם הערבי ולהתפתחויות בסוריה: בעבר תמך בשארה באסד, אך כיום הוא נחשב לאחד ממבקריו. "צריך יהיה מנהיג חדש אבל על בסיס אותם מוסדות", טען, "כדי שלא תהיה בסוריה 'סומליה 2'. כל הסכם אשר יהיה בסוריה צריך לכבד את מוסדות המדינה".