לפיד על הרכבת הממשלה: "יום עצוב"

חברי הכנסת של יש עתיד הצטרפו הבוקר לכמה עשרות אנשי מילואים שהפגינו מחוץ לקריה בתל אביב במחאה על הפגיעה הצפויה בחוק השוויון בנטל במסגרת ההסכם הקואליציוני בין הליכוד ליהדות התורה. "אבירי הביטחון חתמו על הסכם כניעה", תקף לפיד. "הממשלה יוצרת אזרחים סוג א' וסוג ב'", אמר גל שפון, ממארגני המחאה

"אבירי הביטחון חתמו הסכם כניעה"

ביום שאחרי ההכרזה על הסכם בין הליכוד לבית היהודי - שסולל את דרכה של ממשלת נתניהו הרביעית - הפגינו הבוקר (חמישי) עשרות אנשי מילואים בכניסה לקריה בתל אביב במחאה על הפגיעה בחוק השוויון בנטל שקידמה מפלגת יש עתיד בכנסת הקודמת. מי שניצלו את האירוע כדי לתקוף את הממשלה המתגבשת הם יושב ראש יש עתיד יאיר לפיד וחברי הכנסת של המפלגה שהגיעו לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה יום הוקרה לחיילי המילואים, אבל זה גם יום עצוב מפני שדווקא ביום הזה מוקמת ממשלה שחורטת על דגלה את ביטול השוויון בנטל", אמר לפיד באירוע. "כל אבירי הביטחון - ביבי, בוגי ובנט - חותמים היום על הסכמי כניעה שאומרים שהפראיירים ימשיכו ללכת לצבא, לשלוח את הילדים לצבא, לצאת לעבודה, ואלה שיושבים ליד הצלחת יקבלו שחרור".

"אני כועס הבוקר", אמר גל שפון, אחד ממארגני ההפגנה ומילואימניק שלחם במבצע צוק איתן. "דווקא ביום הוקרה למילואים אנחנו מתבשרים שיש לנו ממשלה שרוצה לבטל את חוק השוויון בנטל, שיוצרת כאן אזרחים סוג א' ואזרחים סוג ב', כאלו שמשרתים ועובדים וכאלו שלא חייבים".

ההפגנה בכניסה לקריה

חבר הכנסת יעקב פרי, שהיה ממנסחי חוק השוויון בנטל, מתח גם הוא ביקורת חריפה על ראש הממשלה. "נתניהו מכר מכירת חיסול של ערכי המדינה ובהם את השוויון בנטל", אמר. "באנו למחות ולומר לממשלת ישראל החדשה שלא ניתן לזה לקרות".

חבר הכנסת עפר שלח פנה ישירות לשר הביטחון (שצפוי להמשיך לקדנציה נוספת בתפקיד) משה יעלון וטען כי איבד את "הזכות המוסרית" להמשיך להיות שר הביטחון. "הוא האיש שיש לו את הסמכות המוסרית לשלוח אנשים לקרב והוא בהסכם הכניעה המגונה הזה נותן לעצמו סמכות להחליט שעל אדם אחד תהיה חובת גיוס ועל אדם אחר לא", אמר. "כדי לשמר את השלטון של בנימין נתניהו הם מוכרים את הערך הזה יחד עם כל הערכים האחרים".