נתניהו: לא אזרוק שותפים מהממשלה

שעות אחרונות להרכבת הממשלה: בכנסת נועדים נציגי הבית היהודי והליכוד בנוגע להיקף סמכויותיה של שרת המשפטים המיועדת איילת שקד. נתניהו בשיחות סגורות: "נרחיב את הממשלה"

נתניהו: לא אזרוק שותפים מהממשלה (פלאש 90 - אוליבייר פיטוסי, יהונתן סינדל)

ממשלה של הרגע האחרון: נציגי הליכוד והבית היהודי דנים בשעה זו (רביעי) בכנסת ומסכמים את הפרטים האחרונים של ההסכם שיוביל לצירוף הבית היהודי לקואליציה ולהקמת ממשלת 61 חברי כנסת. למרות חשש שהביעו גורמים בבית היהודי, בשיחות סגורות מבהיר נתניהו: נשאף להרחיב את הממשלה, אך לא על חשבון השותפות הקיימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב זה טרם סוכמו סופית פרטי היקף סמכויותיה של שרת המשפטים המיועדת איילת שקד, אך ההערכה היא כי הצדדים יגיעו להסכמה וכי סמוך לחצות יודיע נתניהו לנשיא ריבלין כי הצליח להקים את ממשלתו הרביעית.

המשימה הבאה שמונחת לפתחו של נתניהו היא חלוקת התיקים בתוך הליכוד. למרות שקואליציית 61 חברי כנסת היא שברירית, ההערכה היא שכל חברי הליכוד יצביעו בעד - מחשש שיואשמו בהכשלת הממשלה.

הקבינט המסתמן

בשלב זה מסתמן כי בקבינט המדיני-ביטחוני יישבו ראש הממשלה, שר האוצר המיועד כחלון, שר החינוך המיועד בנט, שרת המשפטים המיועדת שקד ושר הכלכלה המיועד דרעי. המשמעות היא שישנם עוד מספר מקומות פנויים ולמרות שנראה שאף אחד משרי הליכוד לא יזכה לשדרוג במעמדו, נתניהו עשוי להעניק להם פיצוי בצורת מקום בקבינט.

ייתכן כי בניסיון לצמצם את כוחם של בנט ושקד בקבינט, יפעל נתניהו לחידוש "פורום השבעה" או "המטבחון" - פורום מצומצם יותר של שרים שלא יכלול את שניהם.