נתניהו החמיא לריבלין: "מבטא אחדות בעם"

נשיא המדינה וראש הממשלה קיימו פגישת עבודה במהלכה דנו בנאומו של נתניהו בפני העצרת הכללית באו"ם ובפגישתו עם נשיא ארצות הברית. מדובר באחת מפגישות העבודה הראשונות שהתקיימו בין השניים מאז התמנה ריבלין לנשיאות

ריבלין ונתניהו, ארכיון (קובי גדעון, לע"מ)

על רקע מערכת היחסים המתוחה בניהם בעבר הלא רחוק, נפגשו היום (שני) ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין לפגישת עבודה רשמית שעסקה ברובה בביקור שערך רה"מ בארצות הברית בשבוע האחרון, שבמהלכו נאם בפני עצרת האו"ם ונפגש עם הנשיא האמריקני ברק אובמה. ראש הממשלה הפתיע והחמיא לריבלין על פועלו מאז נכנס לתפקיד, וציין את האחדות שהוא מבטא בעם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר באחת מפגישות העבודה הראשונות שקיימו השניים בארבע עיניים מאז נכנס ריבלין לתפקידו כאזרח מספר 1. ראש הממשלה נתניהו חזר בפני הנשיא על המסרים שהשמיע אל מול עצרת האו"ם, בראשם - המאבק העיקש מול הטרור האסלאמי שמאיים להתפשט באזור. "האזור נתון כרגע במאבק קשה מאוד בטרור, אנחנו הכנו אותו בקיץ בדרום, ארצות הברית מובילה את המאבק העולמי בכוחות דאע"ש ואנחנו תומכים במאבק הזה בכל דרך שנתבקש", אמר ראש הממשלה.

ובצד המאבק בטרור, נתניהו לא סתם את הגולל על אפשרות של חזרה למסלול המדיני, תוך שהוא מחמיא לעמיתו: "ידינו גם מושטת לשלום אל כל אחד משכנינו שרוצה בשלום ואני חושב שאלה הדברים שמבטאים את השותפות הגדולה וגם את האחדות בעם שאתה מיטיב לבטא".

השניים הציגו חזית אחידה באשר לביקורת הבינלאומית שהוטחה בישראל על רכישת תושבים יהודים דירות במזרח ירושלים. "אחד הדברים היותר מובהקים באחדות בעם הוא ההסכמה הכוללת על ירושלים כבירתה של ישראל והעולם צריך להבין זאת, ירושלים היא בירתנו וכבירתנו אנחנו צריכים לאפשר לתושבי העיר לחיות ולגור בה".

ראש הממשלה הוסיף ואמר: "וכשהדבר הזה קורה בבירת ישראל, אנחנו צריכים להתנצל על כך? או לבטל את זה? לא עולה על דעתי, לא עולה על דעתך ולא עולה על דעתו של כל יהודי בר דעת או של כל אדם בר דעת והוגן".