מבקר המדינה לשעבר: "הנהנתנות – נזק רציני לתדמית"

כשברקע פרסום מדד השחיתות הבינלאומי ולאחר חשיפת דוח הוצאות ראש הממשלה, מתח לינדנשטראוס ביקורת מרומזת על התנהלותו של נתניהו. "הנהנתנות גורמת לנזק כבד מאוד לתדמית השירות הציבורי", קבע לינדנשטראוס. "יש לעקור את התופעה מהשורש"

"הנהנתנות – נזק רציני לתדמית". לינדנשטרא (חדשות 2)

"הנהנתנות היא פגם רציני מאוד שגורם נזק חמור לתדמית של השירות הציבורי" - כך הצהיר היום (ג') מבקר המדינה בדימוס מיכה לינדנשטראוס, ומתח ביקורת מרומזת על התנהלותו של נתניהו לאור פרסום נתוני הוצאות ראש הממשלה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר מבקר המדינה לשעבר, המשמש כיום כיושב ראש עמותת "שקיפות בינלאומית ישראל", על רקע פרסום מדד השחיתות הבינלאומי שהתפרסם הבוקר, והציב את ישראל במקום ה-36 מתוך 177 מדינות, שיפור של שלושה מקומות מהדירוג שאותו השיגה ישראל בשנת 2012.

"אם אתה לא מצליח להגיע לכך שהנהנתנות תעיצר, הציבור אומר: 'הם לא מצליחים' ואז יכולה להתחיל הרגשת ייאוש", טען לינדנשטראוס. "החשת הטיפול, הגברת הענישה וטיפול בנקודות שצריך לעקור מהשורש יביא אותנו בשנה הבאה לדוח הרבה יותר טוב מהשנה הנוכחית".

"נוהגים באי-צדק בראש הממשלה"

בתחילת השבוע, בעקבות עתירה שהגישה התנועה לחופש המידע, פורסם כי הוצאות המעון הרשמי בירושלים בשנת 2012 עמדו על 2.973 מיליון שקלים. סך כל הוצאות על בית הפרטי של נתניהו בקיסריה היו: 312 אלף שקלים.

ברשימת ההוצאות היו: יותר מ-95 אלף שקלים על פרחים, נרות ריחניים ב-6,000 שקלים, 37,300 על ביגוד, 9,800 שקלים על טיפול בשיער,  12,440 שקלים על טיפוח ו-4,568 שקלים על הנעלה. בנוסף, חשבון המים הגיע ל-80 אלף שקל, וככל הנראה חלק גדול הוא על הבריכה הצמודה לביתו שבקיסריה.

 בלשכת ראש הממשלה מיהרו לספק הסברי וגייסו דברים שאמר הזמר המנוח אריק איינשטיין בריאיון משנת 1998: "בראש הממשלה נתניהו נוהגים באי צדק נורא. מתעללים בו ואני פשוט מזועזע מעוצמת הזלזול והשנאה שמפגינים כלפיו. עד כמה אפשר למצוץ לו את הדם, עד לאן אפשר ללכת עם הכניסה לחדרי החדרים?".