נתניהו בישיבת הממשלה: "השיחות עם אירן - משיכת זמן"

ראש הממשלה נתניהו ניצל היום את פתיחת ישיבת הממשלה לתקוף את אירן על רקע סבב השיחות הנוסף שנחתם בשבוע שעבר עם המעצמות ללא כל התקדמות, אבל לא פספס הזדמנות לשגר עקיצה לעבר לפיד ובנט. "בשעה שהם מלכדים את המאמצים, גם אנחנו נדרשים להתלכד", אמר רה"מ והוסיף, "זה לא מה שקורה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח גם הבוקר את ישיבת הממשלה בהתייחסות לגרעין האירני ולסבב השיחות הנוסף עם מעצמות המערב שהסתיים בשבוע שעבר ללא תוצאות, אבל הוא לא פספס את האפשרות לשלוח גם עקיצה קטנה למי שנראים בימים האחרונים כיריביו מבית - יאיר לפיד ונפתלי בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בסוף השבוע קיבלתי עדכון על שיחות המעצמות עם אירן בנושא הגרעין", פתח ראש הממשלה את דבריו. "מהשיחות הללו עולה שהדבר היחידי שמושג בהן הוא משיכת זמן ובמשיכת הזמן הזו אירן מתכוונת להמשיך בהעשרה של החומר הגרעיני לפצצת אטום והיא מתקרבת ליעד הזה", אמר נתניהו וחזר על עמדתו המוכרת באשר לתוכנית הגרעין של טהרן ודרכי ההתמודדות איתה, סביר להניח שגם לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב אובמה בישראל.

ראש הממשלה הוסיף, "בעת הזו האויבים שלנו מתלכדים כדי להביא בסופו של דבר לא רק לנשק גרעיני שיכוון נגדנו, אלא גם לנשק קטלני אחר שהולך ונערם סביבנו".

בשלב הזה זלגו דבריו של נתניהו מתוכנית הגרעין האירנית - לתוכנית אחרת שהוא מתקשה בימים האחרונים לגבש, זו של הממשלה הבאה. "בשעה שהם מלכדים ומאחדים את המאמצים שלהם, אנחנו נדרשים ללכד ולאחד את הכוחות כדי להדוף את הסכנות הללו", טען נתניהו, "לצערי, זה לא מה שקורה", הוא שיגר מסר ברור ליושבי הראש של יש עתיד והבית היהודי. "אני אמשיך בניסיונותיי בימים הקרובים לנסות ולאחד וללכד את הכוחות לקראת המטלות הגדולות, הלאומיות והבינלאומית, שאנחנו עומדים בפניהן", סיכם נתניהו.

בשעות הצהריים: נתניהו ישוב וייפגש עם בנט

ראש הממשלה נתניהו ייפגש היום עם יושב ראש הבית היהודי בנט, במטרה לקדם את הרכבת הקואליציה, אבל אם לשפוט לפי דברי ראש צוות המשא ומתן של נתניהו הבוקר - הפגישה הזו לא תיערך ברוח טובה.

"אומרים לנו, 'רבותיי, תבטלו את ההסכם עם הגברת לבני'. אני לא מוכן לשמוע ספינולוגיה מהסוג הזה", אמר עורך הדין דוד שימרון בגלי צה"ל. "זה עניין של ילדים? זו ברית של אוהדי כדורגל? 'מילה זו מילה'? 'גבר גבר'? מה זה השטויות האלה?'". עם זאת העריך שימרון שהממשלה אכן תקום בתוך שבועיים.

ייפגש שוב עם נתניהו. בנט (פייסבוק)

מצידו של בנט התראיין בגלי צה"ל משה קלוגהפט, יועצו של יו"ר הבית היהודי וחבר צוות המשא ומתן מטעם המפלגה: "בפוליטיקה להגיד 'מילה זו מילה' - זה שזה דבר כל כך מוזר - זה כבר מעיד לאן הפוליטיקה הגיעה. בסופו של דבר, הוא אומר 'נתתי את המילה שלי, ואני מתכוון לעמוד בה'. אני חושב שאין דבר ראוי מזה, אפילו בפוליטיקה".