הליכוד התקפל: שקד תהיה שרת המשפטים

נסללה הדרך להקמת ממשלת נתניהו החדשה: שעות ספורות לפני תום המשא ומתן הקואליציוני נענו בליכוד לדרישת הבית היהודי. איילת שקד תקבל את תיק המשפטים והיו"ר בנט ימונה לשר החינוך

בנט ושקד מקשיחים עמדות (פלאש 90)

בדרך לממשלת ה-61: שעות ספורות לפני המועד האחרון, הסכים היום (רביעי) הליכוד להעביר את תיק המשפטים לידיה של איילת שקד מהבית היהודי - מהלך שסולל את הדרך להרכבת הממשלה. יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט דרש ביממה האחרונה שהתיק יועבר לידי שקד, בזמן שמקורבי נתניהו בחנו את האפשרות להעביר את התיק לבית היהודי אך לא לידיה של שקד. לאחר פגישה בין נציגי הצדדים, הליכוד הסכים לתנאי של בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר הבית היהודי סירב להצעת הליכוד לפיה התיק יועבר אליו או לבכיר אחר בבית היהודי, והדגיש כי התיק מיועד לשקד בלבד. בנט הדגיש כי אין בכוונתו להתפשר על דרישתו לכניסת מפלגתו לממשלה, ובבית היהודי הבהירו כי לא מדובר בספין שנועד לשדרג את תפקידו של בנט כשר החינוך.

"אני רואה בתיק החינוך שליחות עצומה ולא זקוק לשדרוג", הוסיף בנט בשיחות שערך היום עם מקורביו, "לדאוג לכלל לילדי ישראל זאת לא ברירת מחדל, זאת זכות גדולה - ולא אתפתה לתיקים אחרים".

הליכוד על הבית היהודי: "סחוט כפי יכולתך"

ח"כ זאב אלקין, אחד מראשי הצוות של הליכוד למשא ומתן הקואליציוני, התייחס הבוקר בריאיון בגל"צ למשבר עם הבית היהודי ושלח איום מרומז: "יש זמן עד חצות, אני מקווה שראשי הבית היהודי מבינים שאי אפשר להעביר את הכדור לבוז'י הרצוג".

הוא מתח ביקורת על התנהלות בנט ואנשיו ואמר כי "אני חושב שזו סחטנות מוגזמת כי כשאתה מסתכל על מה שקיבלו אנשי הבית היהודי - תיק החינוך שהוא אחד התיקים הבכירים, תיק החקלאות והאחריות על החטיבה להתיישבות, תיק הספורט, תיק התפוצות וראשות ועדת חוקה אני חושב שזו הצעה מאד משמעותית שמשקפת את כוחם. אבל בסיטואציה הפוליטית שנוצרה שאי אפשר להקים ממשלה בלעדיהם זה נהיה 'סחוט כפי יכולתך'".

נתניהו מתקפל וייענה לדרישת בנט? (מרים אלסטר, פלאש 90)

הלילה בחצות (רביעי), לאחר כל חילופי ההאשמות בין השותפות הקואליציוניות, אמור ראש הממשלה בנימין נתניהו להודיע לנשיא ראובן ריבלין כי הצליח להרכיב קואליציה בת 61 חברי כנסת לפחות.