נתניהו מתקפל? בוחן להעניק את תיק המשפטים לבית היהודי

לאחר האולטימטום שהציב אמש נפתלי בנט לפיו תיק המשפטים יועבר לאיילת שקד - או שמפלגתו לא תיכנס לממשלה, בסביבת ראש הממשלה בוחנים להיענות לדרישה. אם התיק אכן יועבר למפלגה, לא ברור אם בנט או שקד יחזיקו בו

נתניהו מתקפל וייענה לדרישת בנט? (פלאש 90)

נתניהו מתקפל ונענה לדרישת בנט? פחות מיממה לפני תום המועד להרכבת הממשלה, שוקלים בליכוד לתת את משרד המשפטים לבית היהודי - ובכך להיענות לאולטימטום שהציב יו"ר המפלגה. בשלב זה, לא ברור האם יסכימו שאיילת שקד תקבל את התיק או שיציבו תנאי לפיו רק בנט יהיה שר המשפטים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ זאב אלקין, אחד מראשי הצוות של הליכוד למשא ומתן הקואליציוני, התייחס הבוקר בריאיון בגל"צ למשבר עם הבית היהודי ושלח איום מרומז: "יש זמן עד חצות, אני מקווה שראשי הבית היהודי מבינים שאי אפשר להעביר את הכדור לבוז'י הרצוג".

הוא מתח ביקורת על התנהלות בנט ואנשיו ואמר כי "אני חושב שזו סחטנות מוגזמת כי כשאתה מסתכל על מה שקיבלו אנשי הבית היהודי - תיק החינוך שהוא אחד התיקים הבכירים, תיק החקלאות והאחריות על החטיבה להתיישבות, תיק הספורט, תיק התפוצות וראשות ועדת חוקה אני חושב שזו הצעה מאד משמעותית שמשקפת את כוחם. אבל בסיטואציה הפוליטית שנוצרה שאי אפשר להקים ממשלה בלעדיהם זה נהיה ' סחוט כפי יכולתך'".

בנט ושקד בדיון לילי במסעדה בתל אביב (חדשות 2)

"הימין לא יסלח לעולם לבנט"

אמש הבהירו גורמים המקורבים לראש הממשלה נתניהו כי אין בכוונתם למסור את תיק המשפטים לידיו של בנט. "הימין לא יסלח לעולם לבנט אם ישמוט את השלטון מהימין בגלל תאוות תיקים", מסרו. כעת נותר להמתין ולראות האם נתניהו אכן ימסור את התיק לבית היהודי.

אמש פורסם לראשונה במהדורה המרכזית שיו"ר הבית היהודי נפתלי בנט דורש מראש הממשלה נתניהו למנות את חברת הכנסת איילת שקד ממפלגתו לתפקיד. על פי הדרישה שהציב בנט, שירד ביממה האחרונה למחתרת וניתק מגע, יש להודיע מיד על מינויה של שקד, זאת מחשש שמספר השרים לא יוגדל. "תיק המשפטים או שנישאר בחוץ", לשון המסר שהועבר לאנשי הליכוד.

הלילה בחצות (רביעי) אמור ראש הממשלה בנימין נתניהו להודיע לנשיא ראובן ריבלין כי הצליח להרכיב קואליציה בת 61 חברי כנסת לפחות.