ליברמן: "לא היה דיל, נתניהו גרר לבחירות"

לאחר שהטיל פצצה פוליטית והודיע כי אין בכוונתו להצטרף לממשלת נתניהו, התייצב יו"ר ישראל ביתנו באולפן חדשות 2. "לא היה דיל להפלת נתניהו", הדגיש ליברמן. "אם הייתי נכנס לממשלה היו אומרים שמכרתי את עקרונותיי"

שר החוץ המתפטר אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) הגיע הערב (שני) לריאיון באולפן חדשות 2 - שעות ספורות אחרי שהודיע על עזיבתו את תפקידו והליכה לאופוזיציה: "אם הייתי נכנס לממשלה כולם היו אומרים שמכרתי עקרונות תמורת כיסאות; מי שגרר את המדינה לבחירות אחרי שנה ו-10 חודשים היה ראש הממשלה. הייתה לו ממשלה יציבה והוא החליט אחרי פחות משנתיים לפרק אותה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליברמן הדגיש כי "החוק הכי חשוב בכנסת ה-19 היה חוק הלאום. פתאום יהדות התורה הטילה וטו - ואין את חוק הלאום. פתאום זה לא חשוב".הוא המשיך וציין כי אינו פוסל איש - "גם לא את החרדים. אמרתי מראש שאם חמישה מיליארד שקלים שהיו מועברים להם היו ניתנים להכשרה מקצועית - הייתי הראשון לתמוך בזה.

"הדגשתי שאני לא הולך להיכנע לטריקים ושטיקים. הוצעו לי הצעות נדיבות להכניס את החרדים פנימה וסירבתי". במהלך הריאיון התייחס יו"ר ישראל ביתנו לטענות שלפיהן לפני הבחירות נרקם דיל להפלת נתניהו והדגיש כי הדבר לא קרה. "לא היה דיל או דיבורים על דיל", הוא התעקש בתוקף.

"לא היה דיל להפלת נתניהו"

גורם בכיר בליכוד: "ליברמן תכנן נגדנו פוטש"

מוקדם יותר תקף גורם בכיר בליכוד את ליברמן: "הוא האחרון שיכול להטיף מוסר על אופורטוניזם. מדובר בפוליטיקאי ציני, גדול האופורטוניסטים, שתכנן פוטש נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בממשלה הקודמת, ושאף להיות מועמד של פשרה לראשות הממשלה אחרי הבחירות".

"התוצאות החד משמעיות של הבחירות, שבהן זכה הליכוד בשלושים מנדטים, גרמו לכך שמזימותיו של ליברמן נכשלו ותוכניותיו נכזבו", הוסיף הגורם הבכיר בזעם לאחר ההודעה. "על כן הוא מנסה כעת לדרדר את המערכת הפוליטית לממשלת שמאל בראשות בוז'י הרצוג, תוך שהוא פועל בשירות אינטרסים זרים בארץ ובחו"ל ובניגוד מוחלט להבטחות שנתן לבוחריו לתמוך בהקמת ממשלה לאומית".