סדקים במחנה הציוני: יחימוביץ' החרימה את ישיבת הסיעה בגלל לבני

הח"כית הבכירה במחנה הציוני החרימה את ישיבת הסיעה ולא הגיעה אליה לאחר שהתברר לה שלבני והרצוג יפתחו אותה כיושבי ראש משותפים: "למפלגה יש יושב ראש אחד ושמו יצחק הרצוג. אני מעריכה את לבני, אבל אי אפשר להמשיך לבלוע את צפרדע ההנהגה הדו-ראשית הזו. זה אבסורד"

יחימוביץ' נגד לבני (רויטרס, פייסבוק)

חיכוכים ראשונים בהנהגת המחנה הציוני אחרי הבחירות: היום (שני) התקיימה בכנסת ישיבת הסיעה הראשונה של המחנה הציוני - ודמות מרכזית ובכירה למדי במפלגה הייתה חסרה בחדר בו התכנסו יתר 23 הח"כים הנבחרים של המפלגה המאוחדת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ שלי יחימוביץ', שהגיעה למקום הראשון בפריימריז במפלגת העבודה ושמחזיקה במחנה תומכים נרחב במפלגה שהפכה למחנה הציוני לאחר האיחוד עם התנועה של ציפי לבני, הודיעה שהיא מחרימה את ישיבת הסיעה אחרי שהתברר לה שהיא תיפתח בידי לבני והרצוג כיושבי ראש משותפים.

יחימוביץ' נימקה את ההחלטה ואמרה: "המשך הנהגה דו ראשית הרצוג- לבני היא סירוס מראש של הנהגת האופוזיציה ואין לה כל תוקף דמוקרטי, מעשי או אידיאולוגי. אני מכבדת את לבני ומצפה לשת"פ פורה אתה, אך יש לי יו"ר אחד ושמו בוז'י הרצוג, שנבחר בבחירות דמוקרטיות".

לדבריה, החיבור בין הרצוג ללבני היה נכון: "גיביתי אותו בכל כוחי, ואין כל מניעה שימשך אך הנהגה דו-ראשית הייתה צפרדע שהוכרחנו לבלוע כתשלום בעת הבחירות. הפיכת הדבר לשגרה היא אבסורד מוחלט, היא שמה אותנו לצחוק ולא תאפשר תפקוד רציני של אופוזיציה לוחמת."