קאמבק? סער שוקל להתמודד מול נתניהו

זה עשוי להיות פסק הזמן הקצר ביותר שלקח פוליטיקאי מהחיים הפוליטיים: שר הפנים לשעבר גדעון סער שוקל להתמודד מול בנימין נתניהו לראשות הליכוד בפריימריז שייערכו ב-6 בינואר

יתמודד בפריימריז? סער ונתניהו

שר הפנים לשעבר גדעון סער רק פרש מהחיים הפוליטיים, וכבר מתכנן לחזור אליהם. בימים אלה שוקל סער להתמודד מול ראש הממשלה בנימין נתניהו בפריימריז בליכוד שייערכו ב-6 בינואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקופה האחרונה קיבל סער פניות מפעילים בליכוד לרוץ מול נתניהו. הפעילים אמרו לסער כי הוא מסוגל לנצח את ראש הממשלה ובשלב זה השר לשעבר אינו פוסל את האפשרות. לסער נותרו 10 ימים להחליט, מאחר ואז יפוג התאריך האחרון בו ניתן להגיש מועמדות לראשות המפלגה. למרות שסער אכן שוקל להתמודד במרוץ, הוא מסרב להתייחס או להגיב לנושא.

לפני כשלושה חודשים הכריז סער כי הוא פורש מהחיים הציבוריים. "החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים; אני רוצה להיות עם משפחתי בזמן הקרוב. רציתי לעשות את זה לפני תשעה חודשים וחצי", הוא אמר אז לפעילי הליכוד.

"אחרי החגים אתפטר מהכנסת ומהממשלה", הודיע שר הפנים לשעבר, שכבר סומן בידי רבים כמועמד עתידי לראשות הליכוד. "לאחר ששקלתי, חשבתי והתייעצתי רבות, החלטתי לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים. אני מבקש עתה לחיות חיים אחרים מהחיים הציבוריים ולהתמודד עם אתגרים חדשים ושונים. ואולי גם קצת ליהנות".

ביקש לבלות עם משפחתו. סער

למרות הפרישה, תומכי סער האיצו בו להתמודד מול נתניהו

במהלך נאומו בטקס הרמת כוסית לקראת השנה החדשה שנערך בספטמבר האחרון, הודה סער ששימש בתפקידים רבים במפלגה, לפעילים שליוו אותו ולחבריו לסיעת הליכוד בשנים האחרונים. "ב-12 שנים האחרונות ייצגתי אתכם ואת הציבור - לא הייתי יכול לעשות שום דבר ללא תמיכתכם", טען השר. לדבריו, בשנתיים האחרונות, על רקע שינויים בחייו האישיים הוא שקל מספר פעמים לקחת פסק זמן מהחיים הציבוריים.

"קשה לעזוב ולעשות את הצעד, תמיד יש סיבות למה לא לעשות זאת", הסביר סער. "האמת ששקלתי לעשות את זה בטרם הבחירות, כשהשר לשעבר כחלון הקדים אותי. רציתי לעשות את זה לפני תשעה וחצי חודשים, רציתי לעשות את זה עם הולדת בני דוד בכדי לבלות זמן לצדו", אמר. למרות ההודעה החד-משמעית של סער, בפגישות שנערכו עמו לפני כמה חודשים הוא נצפה לצד פעיליו, כשהם מפיצים מסרים לפיהם הוא דווקא צפוי להתמודד על ראשות הליכוד.