שר הביטחון יעלון: "לפיד פוגע בביטחון המדינה"

העימותים וחילופי ההאשמות בתוך הקואליציה רק מתגברים: שר הביטחון תקף בחריפות את שר האוצר והזהיר כי הוא מחבל במערכת היחסים הקרובה עם ארה"ב. עם זאת, אמר בריאיון לגל"צ על האפשרות של הקדמת הבחירות: "זה לא מה שהמדינה צריכה"‎‎

ראש בראש, יעלון ולפיד (רויטרס)

המתיחות בשורות הקואליציה לא נרגעת ואחרי חילופי ההאשמות בין נתניהו ללפיד אתמול, פותח גם שר הביטחון חזית מול שר האוצר. יעלון מאשים את לפיד בפגיעה בביטחון המדינה וביחסים עם ארה"ב לצרכיו הפוליטיים. בריאיון לגלי צה"ל אמר יעלון כי לפיד ניסה לבלום את אישור רכישת המטוס החדש מדגם F-35 באופן שעלול היה לגרום למתיחות נוספת בין ירושלים לוושינגטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעלון התייחס לישיבה שבה התנגד לפיד לרכישת מטוס החמקן החדיש, לאחר תקופה ארוכה של משא ומתן עם האמריקנים בנושא. "מכינים הסכם עם ארה"ב שעובדים עליו שנתיים ובסוף מניפים את היד נגד בגלל שרוצים להיות לעומתיים לביטחון כמו שלעומתיים לחרדים באופן לא ענייני ופוליטי. מע"מ אפס זה הדבר החשוב כעת כשכל אנשי המקצוע מתנגדים לזה?", תהה שר הביטחון.

יעלון שצוטט בעבר ב"ידיעות אחרונות" כאומר שמזכיר המדינה האמריקני קרי הוא משיחי ואובססיבי דחה את הטענות כי הוא אחראי במידה מה להידרדרות היחסים. "אני מדבר עם האמריקנים, כולל עם מזכיר המדינה ודיברתי איתו גם אחרי שזה יצא באיזשהו עיתון מספר פעמים", הדגיש יעלון. "היחסים עם ארה"ב הם יחסים אסטרטגיים מאוד חשובים. היחסים בין שני הממסדים הביטחוניים של המדינות התפתחו באופן חסר תקדים".

איזנקוט ויעלון, שבוע שעבר (אריאל חרמוני, משרד �%)

שר הביטחון הדגיש כי למרות המתיחות בין השותפות הקואליציוניות, אין זו השעה ללכת לבחירות. "זה לא מה שמדינת ישראל צריכה אבל אנחנו נמצאים כבר באווירת בחירות. אני לא חושש מבחירות אבל זה פשוט מיותר, נוצר פה מצב שלא מאפשר למשול", אמר יעלון. "אם משרד האוצר לא מקיים החלטות ממשלה, חוקי כנסת או הסכמים אז קשה למשול כך".

פחות מיממה לאחר שהודיע רשמית על החלטתו למנות באופן רשמי את האלוף גדי איזנקוט לרמטכ"ל, טען השר יעלון כי העיכוב בהכרזה היה מוצדק ונבע מרצונו של ראש הממשלה להכיר את המתמודדים.

לדבריו, נתניהו יביא לממשלה בלב שלם את מועמדתו של איזנקוט שאותו כינה "האיש הנכון לתפקיד". הוא דחה את הטענות כי קיימת עננה מעל הבחירה בשל מעורבתו המינורית של איזנקוט בפרשת הרפז.