דרעי: "פנו אלי להקים ממשלה חלופית"

בריאיון לחדשות סוף השבוע אומר יו"ר מפלגת ש"ס כי גורמים מתוך הקואליציה פנו אליו בהצעה להקים ממשלה חלופית תוך כדי כהונתו של נתניהו כראש הממשלה, אולם הוא סירב. לדבריו הוא השיב בשלילה גם לנתניהו שהציע לו באחרונה להצטרף לממשלת אחדות. "אנחנו רוצים בחירות", הוא הבהיר

"לא מוכן להתחייב מה יהיה אחרי הבחירות". (חדשות 2)

החרדים לא עושים לנתניהו חיים קלים - כך עולה מדברים שאמר הערב (מוצ"ש) יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, בריאיון לחדשות סוף השבוע עם דנה ויס. "אני לא מוכן להתחייב מה יהיה אחרי הבחירות", אמר דרעי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמרתי לראש הממשלה שאני לא נכנס לממשלת אחדות שלו, אנחנו רוצים בחירות", הבהיר דרעי. "אם הוא הולך איתנו לבחירות אני מוכן לעשות איתו הסכם: ההסכם הוא שאם הוא בא לבחירות, אנחנו מתחייבים שלא נחליף את הממשלה הזאת תוך כדי תרגילי אי אמון או תרגילים אחרים, נהיה נאמנים לו עד הבחירות".

דרעי טען כי החרדים כלל לא מעורבים במשבר הנוכחי. לדבריו המעורבים היחידים במשבר הם חברי הקואליציה. "הממשלה הדירה את החרדים החוצה, עבר זמן לא ארוך, ותוך כדי שנתניהו מנהל את הממשלה, שותפיו הקואליציוניים ניסו להדיח אותו ולהחליף ממשלה".

מציב דרישות לרה"מ, ארכיון (רויטרס)

דרעי טען כי גם להצעות שקיבל מחברי הקואליציה להצטרף אליו לממשלה חלופית הוא השיב מיד בשלילה. "פתאום החרדים כן טובים לממשלת מרכז-שמאל?", הוא תהה, "הודעתי לאלו שניסו לשכנע אותי שממשלה חלופית תקום רק עם בחירות".

וכמי שנערך להקדמת הבחירות, דרעי דאג להציג גם את המצע: "אני רוצה שבקואליציה הבאה תהיה ממשלה חברתית", הוא אמר. "הגיע הזמן לטפל בעוני. אני מציב שני תנאים - מי שבא איתי, אני הולך איתו: שכר מינימום 30 שקל והורדת המע"מ, לא על הדיור אלא על מוצרי היסוד. הגיע הזמן שאנשים יוכלו להתפרנס בכבוד. מי שיבוא איתנו בשני הדברים הללו, אדרבא".