בליכוד תוקפים: "אין גבול לפרצוף הכפול של לפיד"

שר האוצר אמר כי "המצב תקוע ורה"מ עומד בצד", ובליכוד לא נשארו חייבים: בכירים במפלגה מאשימים אותו בבחישה ו"בפוליטיקה ישנה", כך כלשונם. "הוא נכשל בכלכלה וניסה לפתות את החרדים לבצע פוטש", טענו בליכוד

ראש בראש? לפיד ונתניהו (AP)

לאחר ששר האוצר יאיר לפיד הצהיר כי אינו חושש מבחירות והאשים את ראש הממשלה במשבר הקואליציוני הנוכחי - בליכוד לא נשארים חייבים: בכירים במפלגה אומרים בתגובה לדברים כי "אין גבול ואין בושה לפרצוף הכפול של לפיד, אשר מצד אחד מדבר על פוליטיקה חדשה, ומצד שני בוחש ועוסק בפוליטיקה ישנה במלוא כיעורה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד הוסיפו הגורמים במפלגה כי "לאחר שנכשל בניהול הכלכלה, ניסה להעביר תקציב שפוגע בצה״ל ובביטחון וקידם חוק שלא יוריד את מחירי הדיור וייטיב רק עם קבלנים המקורבים ליועציו ולמפלגתו - פנה לפיד מאחורי הגב לסיעות החרדיות על מנת לפתות אותן לפוטש. על כך מעידים ח״כ ליצמן ובכירים נוספים".

"הציבור שנתן ללפיד 19 מנדטים מצפה ממנו לסור מדרך האיומים, התכתיבים, ההשתלחויות והפופוליזם ולהתחיל, סוף כל סוף, לפעול באחריות לטובת העם והמדינה״, הוסיפו הגורמים בליכוד. הדברים מגיעים בנקודה מכרעת בעימות בין המפלגות המרכיבות את הממשלה, בעיקר סביב חוק הלאום שעלול להוביל את השותפות הקואליציונית, בניגוד לרצונן, לבחירות.

"הכל תקוע", השר לפיד (רויטרס)

"הכל תקוע ורה"מ עומד בצד"

בדברים שנשא לפיד במסגרת אירוע "שבתרבות" בתל אביב, הוא הצהיר כי אינו חושש מבחירות, אך שהוא סבור כי אין זו העת ללכת לקלפי. על ראש הממשלה נתניהו אמר לפיד כי "במקום להתעסק בנושאים הדרמטיים, מתעסקים בפוליטיקה הכי קטנה, בסקרים ובהישרדות פוליטית".

"כל מה שאני מבקש הוא שלא יעזרו, שיזוזו הצידה ולא יפריעו למי שמנסה לפתור את בעיית הדיור", הסביר לפיד את המצב העדין בקואליציה. "בדברים הדרמטיים הכל תקוע וראש הממשלה עומד בצד: תקציב המדינה, יחסיה הבינלאומיים של ישראל, הביטחון האישי של האזרחים, סוגיית הדיור ועוד".

למרות המתקפה החריפה הדגיש שר האוצר כי אין בכוונתו לפרוש מהממשלה הנוכחית. "אי אפשר לתת תרופות חינם לניצולי שואה כשאתה באופוזיציה. זה קל לברוח לספסלים הנוחים של האופוזיציה אבל אני יכול עוד", הבהיר לפיד.