נתניהו בשיחות סגורות: "כמו שהממשלה מתנהלת, אי אפשר להמשיך"

בשיחות שערך עם מקורביו אמר ראש הממשלה כי במצב הנוכחי של הקואליציה המסוכסכת שבראשה הוא עומד, קשה להמשיך ולתפקד. הוא האשים את לפיד בניסיון לעשות פוטש עם החרדים - ודרש מהם להתחייב שלא ייכנסו לממשלה חלופית. על נתניהו להחליט אם הולכים לבחירות עד יום שני

ההכרעה קרובה. נתניהו (AP)

ראש הממשלה עדיין לא החליט אם להקדים את הבחירות, אלא שבשיחות סגורות הוא מביע חוסר שביעות רצון גדול מממשלתו: בשיחות סגורות שערך נתניהו עם מקורביו על רקע שרשרת המשברים בקואליציה, אמר להם: "אני לא נאחז בכסא, נבחרתי לנהל את המדינה - ובמצב כמו שמתנהל עכשיו, אי אפשר למשול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו הוסיף ואמר כי הוא לא שלם עם העברת חוק מע"מ אפס: "זה חוק שיבזבז מיליארדים ולא ישנה באמת את מחירי הדיור". גם מהתקציב נתניהו לא מרוצה ואמר כי הוא לא מעוניין לתת ללפיד לפגוע בתקציב הביטחון ו"לשתק את צה"ל".

לוחש בעיקר באוזני החרדים? לפיד עם נתניהו (פלאש 90, מרים אלסטר)


עוד האשים ראש הממשלה את שר האוצר, שותפו הבכיר בממשלה, כי הוא עסוק בניסיון לעשות פוטש עם החרדים - וחותר להקים ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית, יחד עמם ועם מפלגת העבודה. "כמו שהממשלה מתנהלת עכשיו, אי אפשר להמשיך", הוסיף ואמר נתניהו באותן שיחות סגורות.

נתניהו לחרדים: תתחייבו שלא תיכנסו לממשלה חלופית

למרות דבריו, נתניהו עדיין לא החליט לפזר את הכנסת וללכת לבחירות מוקדמות. הממשלה הזו יכולה להמשיך ולכהן לפחות עד מרס, המועד האחרון להעברת תקציב המדינה. בינתיים, על נתניהו להחליט עד יום שני הקרוב לאן פניו מועדות - החלטתו תלויה בתשובת החרדים.הדרישה של נתניהו מהחרדים היא להתחייב שהם לא יילכו לממשלה חלופית בכנסת הנוכחית עם לפיד ועם הרצוג. המסר שהעביר לחרדים הוא: "אני לא רוצה לשמוע ברדיו שאתם מרכיבים ממשלה אחרת עם לפיד ובוז'י". יו"ר ש"ס, אריה דרעי, נמצא אף הוא בלחץ עקב שהותו הממושכת באופוזיציה. האופציות העדיפות עליו הן ממשלה חדשה עכשיו - או בחירות עכשיו.