מי יחליף את לוקר?

מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר עוזב את הלשכה, אך נתניהו טרם מינה מחליף שיעבור חפיפה לתפקיד. בורסת השמות כוללת את אלי כהן, ראש מטה השיווק של בנק הפועלים, מיכל עבאדי בויאנג'ו, החשבת הכללית במשרד האוצר ודורון כהן, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר

מבקש לעזוב לאלתר. לוקר (לע"מ)

שבוע לאחר התפטרותו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר טרם מונה מחליף לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 בורסת השמות להחליף את לוקר מונה בינתיים שלושה אישים מובילים. הראשון שנחשב בעל הסיכויים הגבוהים הוא אלי כהן, המשמש כראש מטה השיווק של בנק הפועלים. כהן מכיר את נתניהו עוד מ-2003, אז שימש כיועץ הפוליטי שלו כשכיהן כשר האוצר בממשלת שרון. ב-2006 מונה לוי לממונה על השכר במשרד האוצר - והיה האדם הצעיר ביותר שמונה לתפקיד אי פעם - בן 37.

השם השני בבורסת השמות הוא זה של מיכל עבאדי בויאנג׳ו, החשבת הכללית במשרד האוצר. עם זאת, רק באחרונה ביקש שר האוצר יאיר לפיד להאריך את כהונתה ונוכח ההערכה הפוליטית שהבחירות מתקרבות - ספק אם עבאדי תוותר על תפקידה לטובת מה שמסתמן ככהונה קצרה בלשכת רה"מ.

השם השלישי ובעל הסיכויים הקלושים ביותר, הוא זה של מנכ"ל משרד האוצר לשעבר דורון כהן, שעזב את תפקידו לפני כחצי שנה לאחר קדנציה של שלוש שנים.

לוקר נחשב לאחד האנשים החזקים ביותר בירושלים והוא עומד בראש המטה החברתי-כלכלי שהקים נתניהו. בין היתר, ריכז לוקר את הוועדה שהמליצה על הרפורמות בתחום המזון, הוועדה לפינוי בסיסי צה"ל והוועדה שקבעה את מתווה הפיצוי ליישובי עוטף עזה אחרי מבצע "צוק איתן".