העדפה מתקנת לדרוזים בחוק הלאום?

שבוע לאחר מות השוטר הדרוזי שנלחם במחבלים בבית הכנסת בירושלים וכשברקע הסערה הפוליטית, עומד ח"כ דני דנון להגיש הסתייגות לחוק הלאום, לפיה תוקיר מדינת ישראל את המיעוטים שלוקחים חלק פעיל בתרומה לביטחון המדינה. "יש לתת העדפה מתקנת לבני העדה הדרוזית בכל המישורים", אמר

ארכיון (פלאש 90 משה שי)

האם העדה הדרוזית תוחרג בכל מה שנוגע לחוק הלאום? ח"כ דני דנון (הליכוד) יגיש הסתייגות לחוק, בעקבות העוול הנעשה לטענתו לבני העדה "הלוקחים חלק פעיל בהגנה על המדינה" - כך נודע לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההסתייגות שתוגש, מדינת ישראל תוקיר את המיעוטים שלוקחים חלק פעיל בתרומה לביטחון המדינה ולשגשוגה - קרי בעיקר בני העדה הדרוזית.

"לצערי קיים יחס הפוך בין מספר הקברים של חיילים וקצינים דרוזים בבתי העלמין הצבאיים לבין היחס שבני העדה הדרוזית מקבלים מהמדינה", אמר ח"כ דנון. "זהו עוול מתמשך שחייבים לטפל בו מיד, וכשאני אומר מיד אני מתכוון למחר בבוקר לתת העדפה מתקנת לבני העדה הדרוזית בכל המישורים".

ביום שישי הקרוב צפוי ח"כ דנון לכנס כינוס חירום יחד עם שייחים ונכבדי העדה הדרוזית בדלית אל כרמל, במהלכה ידונו בשינויים ההכרחיים בחוק שכזה ובהמשך תרומתם למדינה.

ח"כ דנון (פייסבוק)

חוק הלאום שאושר בממשלה בתחילת השבוע הפך לאיום ממשי על יציבות ממשלתו של נתניהו. על פי החוק, "מדינת ישראל היא הבית הלאומי של העם היהודי שבו הוא מממש את שאיפתו להגדרה עצמית על פי מורשתו התרבותית וההיסטורית".

עיקר הביקורת על החוק נוגעת לעובדה שלצד הגדרתה של ישראל כמדינה יהודית לא נכלל בו סעיף שמדבר על שוויון למיעוטים האחרים שחיים בישראל, ועל כן טוענים המבקרים הוא מהווה פגיעה אנושה בדמוקרטיה.