הצעת חוק: תומכי טרור יגורשו לעזה

הצעת חוק שתוגש בקרוב, לבקשת ראש הממשלה נתניהו, מפרטת שורת צעדים חדשים שנועדו למנוע טרור. בין השאר תאפשר ההצעה להרוס בתי מחבלים תוך 48 שעות ולקבור את גופותיהם בחשאי מבלי להחזירם למשפחות המחבלים. גם פרסום שמביע תמיכה בטרור בפייסבוק עלול להוות סיבה לגירוש לעזה

האם כך יובס גל הטרור? (רויטרס)

האם זהו הפיתרון שיאמץ נתניהו נגד גל הטרור? ח"כ יריב לוין (ליכוד) גיבש תכנית למיגור הטרור, לבקשת ראש הממשלה. הצעתו של לוין, שתוגש כהצעת חוק, נועדה לדבריו "למנוע את הפיגוע הבא ולשים סוף לגל הטרור". בין השאר, מציעה החוק לשלול אזרחות באופן אוטומטי לכל מי שעוסק בטרור ולגרשו לעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

להצעה, שנועדה לספק כלי אכיפה משמעותיים נוספים, שמונה סעיפים: שלילת אזרחות או תושבות וגירוש לעזה של פעילי טרור, כולל משליכי בקבוקי תבערה. בנוסף, ההצעה קובעת כי מיידי אבנים, מסיתים ומניפי הדגל הפלסטיני או דגלי ארגון הטרור ייעצרו עד תום ההליכים. ההצעה קובעת עוד כי תשלומי ביטוח לאומי יופסקו למי שהורשע בעבירות טרור, הסתה ויידוי אבנים.

בנוסף, רישיון הנהיגה של מבצע עבירות טרור יישלל לעשר שנים. בעקבות הפיגועים האחרונים, דורשת ההצעה להפסיק את הנוהל לפיו מוחזרות גופות המחבלים למשפחה לאחר הפיגוע. "הגופות ייקברו בחשאי וללא טקס הלוויה", נכתב בהצעה. "בתי משפחות המחבלים ייהרסו בתוך 24 שעות". כמו כן דורש לוין כי בני משפחות מחבלים שהביעו תמיכה במעשיהם יגורשו גם הם לעזה ותישלל אזרחותם או תושבותם. תמיכה, על פי הצעת החוק, מתבטאת גם בהודעות אוהדות ברשתות החברתיות.

עונש כבד למיידי אבנים (AP)

עוד על פי הצעת החוק, בתי עסק שידפיסו פרסומי תמיכה בטרור ייסגרו ומעסיק יכול לפטר עובדים בעלי רקע של עבירות ביטחון בלי לשלם פיצויים. כל מעסיק יוכל, על פי החוק, לפנות למשטרה על מנת לברר את רקעו הביטחוני של העובד.