מהומה בכנסת: זחאלקה הוצא מהמליאה לאחר שכינה את פייגלין "פשיסט"

במהלך נאום על סוגיית חוק הלאום תקף חבר הכנסת מבל"ד את ח"כ פייגלין, סגן יו"ר הכנסת, שניהל את דיון המליאה. בעקבות הדברים הקשים שנאמרו כלפיו הורה פייגלין להוריד את זחאלקה מהדוכן. "מי שמקלל חבר כנסת אחר, ובוודאי את יושב הראש, לא יכול לדבר", אמר פייגלין

ח"כ ג'מאל זחאלקה הוצא הערב (שני) בכוח מדיון במליאת הכנסת לאחר שכינה את סגן יו"ר הכנסת, ח"כ משה פייגלין, "פשיסט וגזען". לאחר הדברים הורה פייגלין למשמר הכנסת להוריד את זחאלקה מדוכן הנואמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהומה החלה במהלך נאומו של ח"כ זחאלקה בנושא חוק הלאום השנוי במחלוקת. "עוד לפני שהרעיון של מדינת לאום יהודית קרם עור וגידים, הוא זכה לביקורת שתקפה גם היום", אמר זחאלקה, וציטט אמירות של הסופרת חנה ארנדט שטענה כי הרעיון הופך את הפלסטינים לאזרחים סוג ב'.

ח"כ פייגלין, שניהל את הדיון במליאה, התווכח עם דבריו של זחאלקה וערער על השימוש של ארנדט במונח פלסטינים. "יש לה תפיסות אנושיות נגד לאומניות", ענה ח"כ זחאלקה. "תקשיב לה קצת, היא הייתה אנטי-פשיסטית אבל אתה פשיסט ובשבילך זו מחמאה".

"השתגעת על השכל?"

בעקבות הדברים הורה סגן יו"ר הכנסת פייגלין להוריד את ח"כ זחאלקה מדוכן הנואמים. "אני אמשיך לדבר!", צעק. "זה בדיוק מה שאתה עושה, אתה פשיסט וגזען. בושה וחרפה".

חילופי הדברים הקשים עוררו מהומה במליאה וגררו תגובות מצד חברי הכנסת הנוכחים. "השתגעת על השכל?", קראה ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) לעברו של פייגלין.

בעוד הסדרנים מוציאים את ח"כ זחאלקה מאולם המליאה הבהיר סגן יו"ר הכנסת כי זאת לא הייתה כוונתו. "ביקשתי שיורידו אותו מהדוכן", הבהיר פייגלין, בעוד ח"כ זחאלקה חזר לאולם הסוער. "מבחינתי הוא יכול להישאר באולם. מי שמקלל חבר כנסת אחר, ובוודאי את יושב הראש, לא יכול לדבר".