נדחתה ההצבעה על "חוק הלאום"

לאחר שמאחורי הקלעים נעשו ניסיונות לגיבוש נוסחת פשרה בין הצדדים במטרה להימנע ממשבר, הועלתה ההצעה לדחות את ההצבעה על החוק בשבוע - שהתקבלה. התנועה: "לא אנחנו ביקשנו את הדחייה"

יצליח להציל את הקואליציה? ליברמן, ארכיון (יוסי זילברמן, חדשות 2)

פסק זמן סביב משבר "חוק הלאום": במהלך ישיבת הנהלת הקואליציה הבוקר (שני) הצליח שר החוץ אביגדור ליברמן לגייס את תמיכת הנוכחים בדחיית ההצבעה סביב החוק בשבוע ימים. קודם לכן נפגש ליברמן עם שורת גורמים במערכת הפוליטית, בהם גם ראש הממשלה נתניהו עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניסיון להימנע מהמשבר הקואליציוני, שעד כה נראה בלתי נמנע, הצליח יושב ראש "ישראל ביתנו" אביגדור ליברמן להביא לדחיית ההצבעה על "חוק הלאום" בשבוע ימים לפחות. את ההצעה העלה ליברמן הבוקר במהלך ישיבת הנהלת הקואליציה מטעם סיעתו. קודם לכן קיים ליברמן שורת פגישות עם בכירים במערכת הפוליטית, ביניהם גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

בין התרחישים האפשריים שהועלו קודם להחלטה, יסכים ראש הממשלה נתניהו לדחות את ההצבעה המתוכננת על החוק בניסיון לפתור את המשבר, ולהסכים עם לפיד ולבני על נוסח חדש ומוסכם - ולהביא את החוק להצבעה במועד מאוחר יותר. למעשה, נתניהו פועל כך בימים האחרונים - על מנת לשמר את הקואליציה הנוכחית. אלא שדחיית ההצבעה, וניסיון למצוא נוסח מוסכם לחוק עד למועד החדש, היא לא האפשרות היחידה העומדת בפני נתניהו.

על פי תרחיש אחר, נתניהו ייעתר לבקשת שותפו הבכיר לממשלה, שר האוצר ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, שביקש אתמול בישיבת הממשלה חופש הצבעה בנושא הרגיש של חוק הלאום - זאת לאחר שאמש עקץ את לפיד ואמר לו: "גם על מע"מ אפס אתה מבקש חופש הצבעה?".