בנט: "די כבר! טרור לא מכניעים במגננה"

בריאיון לוחמני במיוחד ל"פגוש את העיתונות" קרא השר בנט לעבור למתקפה מול גורמי הטרור בי-ם וביו"ש: " להיכנס לשכונות עם כוחות מג"ב". על דברי אהרונוביץ': "תזת הבטונדות קרסה". הוא דחה את ההערכות על איחוד עם הליכוד: "לא דובר על כך"

"היום מי שהולך ומתאבד - מגיע ל'גן עדן': המשפחה שלו מקבלת קצבה והם תושבי ישראל. צריך לשנות את המשוואה - להרוס את הבית שלו עוד באותו יום ולא שלושה חודשים אחרי ולשלול קצבאות ותושבות. צריך להיכנס לשכונות עם כוחות משמר הגבול ולהיות שם דרך קבע. אני רוצה לראות אז את האמא שתשלח את הילד שלה כשהיא יודעת את כל זה" - כך אמר הערב (שבת) יושב-ראש הבית היהודי נפתלי בנט בריאיון תקיף במיוחד שהעניק ל"פגוש את העיתונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כבר 120 שנים ניצבת הציונות מול איום טרור", אמר בנט. "זה לא התחיל ב-'67 ולא ב-48'. כבר בשנת תרפ"ט טבחו ביהודי חברון. בעירק עורפים ראשים ובאפגניסטן ובסוריה טובחים במאות אלפים. יש גל אסלאמיסטי עצום שעלול להימשך גם עוד מאה שנים. ברק לא ניסה לחלק את ירושלים? אז קיבלנו 1,600 הרוגים על זה. די כבר! טרור אפשר להכריע אם מפסיקים במגננה ועוברים למתקפה".

"תזת הבטונדות קרסה". בנט

לאחר שמוקדם יותר, בריאיון שהעניק השר לביטחון פנים אהרונוביץ' ל"פגוש את העיתונות" תקף האחרון את בנט שאמר כי מערכת הביטחון נוקטת צעדי מגננה ולא מתקפה, אמר האחרון כי "תזת הבטונדות קרסה. יש בינינו מחלוקת מהותית - האם לאבטח או לתפוס את המחבל בשלוש לפנות בוקר ולהשליט את שלטון החוק בכל מקום.

"לא יכול להיות שיש אזורים שלמים במדינת ישראל בלי חוק. לזה צריך נחישות. ראינו שכששמנו בטונדות מה הם עשו? עקפו אותן ונכנסו לבית כנסת".

בהמשך הדברים קרא בנט לממשלת אחדות לאומית. "אני קורא גם לבוז'י, גם לחרדים להיכנס לממשלה כזו. זו תקופה לא פשוטה. יש לנו עוד תקופה משמעותית בממשלה - שקלו את זה ברצינות, כנסו לממשלה.

הוא הוסיף והתייחס למתיחויות בקואליציה: "לא יכול להיות שבממשלה על כל פינה יש התעקשות על דברים טכניים ויצירת בלאגן". בסוף דבריו הוא דחה את ההערכות כי מפלגתו תאוחד עם הליכוד: "לא דובר על כך".