הרצוג: "נתניהו לא זיהה את התבערה בין השב"כ לצה"ל"

יושב ראש האופוזיציה מתח ביקורת חריפה על התנהלות ראש הממשלה בנוגע לסכסוך בצמרת הביטחונית בין השב"כ לצה"ל. "נתניהו נתן לאש לבעור ונזכר מאוחר מדי לעשות קולות של כבאי", הצהיר הרצוג

"מעריך שאפיל את נתניהו". הרצוג (פלאש 90, מרים אלשטר)

"ראש הממשלה לא זיהה את התבערה המסוכנת בין השב"כ לצה"ל" - כך אמר הבוקר (שבת) יושב ראש האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג, בתגובה למתיחות האחרונה בצמרת הביטחונית באירוע "שבתרבות" בבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ראש הממשלה הוא האחראי על השב"כ ועל צה"ל", אמר הרצוג. "הוא לא זיהה את התבערה המסוכנת בין הארגונים, נתן לאש לבעור ונזכר מאוחר מדי לעשות קולות של כבאי. ביטחון המדינה נפגע ונתניהו ניסה להתחמק מאחריות. הוא פעל לאט מדי ומאוחר מדי".

בנוגע להמשך האירועים האלימים במגזר הערבי אמר הרצוג כי "אין הנהגה לאומית אחראית. קריאתו של ראש הממשלה לערביי ישראל הייתה חמורה מאוד. מי ששופך דלק על המדורה שלא יתפלא על גובה הלהבות. ראש הממשלה עסוק במרדף מנדטים אחרי נפתלי אבו עלי".

"נזכר לעשות קולות של כבאי". נתניהו (קובי גדעון)


הרצוג אף קרא להרגעת הרוחות בין הצדדים. "ערביי ישראל הם אזרחי ישראל", אמר יושב ראש האופוזיציה, והוסיף כי להערכתו הוא יצליח לגבור על נתניהו בבחירות הבאות.

"כל המפלגות ממרצ ועד ישראל ביתנו יכולות להיות שותפות לקואליציה שתורכב על ידי, ובלבד שיסכימו על קווי היסוד", הבהיר הרצוג.