מקורב ללפיד לאנשי נתניהו: "אם המשבר יימשך נקים ממשלה חלופית"

כשברקע המחלוקות הרבות בתוך הקואליציה, שיגר הלל קוברינסקי איום מפורש ליועצי ראש הממשלה, שלפיו יפעל שר האוצר "להקמת ממשלה חלופית עוד בכנסת הנוכחית". בליכוד לוקחים את האיום הזה מאוד ברצינות

איום חלול או מהפך מתקרב? לפיד ונתניהו (קובי גדעון / לע"מ)

איום חלול או מהפך מתקרב? הלל קוברינסקי, מקורבו הגדול של יאיר לפיד אמר בימים האחרונים ליועצי נתניהו כי "אם תמשיכו ככה, נקים ממשלה חלופית בראשות לפיד בכנסת הנוכחית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכוונה היא לתסריט שמדובר לאחרונה בכנסת שלפיו תוקם ממשלה בראשות לפיד יחד עם מפלגות השמאל ועם ישראל ביתנו, שתביא את שלטון נתניהו לקיצו ללא צורך לבחירות.

זו הפעם הראשונה שתסריט הממשלה החלופית עוד בכנסת הזו נשמע לא רק בפרשנויות אלא כאיום מפורש ועוד מפי אחד החשובים ביש עתיד. בליכוד לוקחים את האיום הזה מאוד ברצינות - יש שיגידו ברצינות רבה מדי, ולמעשה עוסקים בעיקר בו בימים האחרונים.

בבדיקות שערכו עלו הנתונים הבאים: 

  • שימת לב לכך שלפיד ניתק מגע לחלוטין מאז הפיצוץ בשיחות התקציב ביום שני בערב - אין משא ומתן על מע"מ 0 בין לפיד לנתניהו.
  • בבדיקות שנעשו התגלו עדויות לגישושים מקבילים שנעשו גם עם החרדים.
  • כשבודקים את החוק מגלים שממשלה כזו לא צריכה רוב של 61 בכנסת, היא יכולה להיות מושבעת גם כממשלת מיעוט בהימנעות של הסיעות הערביות.

מהצד השני, יש לזכור שלוש עובדות חשובות: ראשית, ליו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג אין עניין מיוחד להפוך את לפיד לראש הממשלה. יחד עם זאת, אין ראיות לכך ששר האוצר עוסק בכך, ושלישית - מר"צ אינה נלהבת לשבת עם ליברמ. יחד עם זאת, ישראל ביתנו מודיעה רשמית כי לא תשב עם מר"צ ובלי זה אין ממשלה.